Farklı disiplinlerden figüratif ve soyut eserlerin yan yana geldiği “Summer Love VI” adlı sergide; insan ve doğa, insanlararası ilişki sanatçıların özgün yöntem ve yorumlarıyla; protest ve ironik mesajları izleyicisini bekliyor.

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı, güncel sanat pratiklerinden oluşan eser seçkisi aracılığıyla günümüz sanatından bir kesit sunduğu “Summer Love VI” adlı karma sergiye Ekavart Gallery’de…

Ekavart Gallery küratörlüğünde gerçekleşen, kurumsal yaz sergisi “Summer Love VI” yeni edisyonuyla kapılarını ziyaretçilere açtı.

Sergide yer alan eserlerin renk, neşe ve pozitif aurası yanı sıra; izleyiciyi ters köşe edecek bir düşünsel derinlikle kendine slogan inşa eden sanatçılar sanat severler için galeriyi motivasyonu yüksek dinamiklerle çevrili bir mekana dönüştürüyor.

Seçki, koleksiyonculuğa ilk adım atmak isteyen ya da var olan koleksiyonunu zenginleştirmek isteyen izleyici ile özgün tarzlarıyla dikkat çeken çağdaş sanatçıları bir araya getiriyor. Ekavart Gallery, sergide yer alan 13 sanatçının özgün yorumları ve farklı kişisel çizgilerini yansıtarak oluşturdukları renklerle yazı kucaklayan herkesi “Summer Love VI” sergisine davet ediyor.

Sanatçılar: Ali Emre Doğramacı, Ayşe Kırca, Haydar Akdağ, İsmail Sertaç Yılmaz, Jinoos Misaghi, Murat Berköz, Pelin Şişman, Reyhan Mente, Saliha Yılmaz, Serdar Seven, Sibel Niksarlı, Vuslat Çamkerten ve Zeynep Sağır.

Sergi, 5 Ağustos 2023 tarihlerine kadar ziyaret edilebilir.

Editör: Feridun Özbek