18 saat önce Siyaset

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hangi dalda olursa olsun, bizim sanat anlayışımızın temelinde güzel olanı görmek ve güzellikleri göstermek düşüncesi vardır." dedi.

20 saat önce Kültür Sanat

3 İmparatorluğa ev sahipliği yapan 600 yıllık tarihi çarşıda Selçuklu, Artuklu ve Osmanlı motiflerini bakır bilezik ve yüzüklere işleyen Vehbi Aydoğan, kaybolmaya yüz tutmuş eski el yapımı kapı kilit tokmakları ve anahtarlarını yeniden gün yüzüne çıkardı.

21 saat önce Kültür Sanat

15 Temmuz'da darbeci hainlerin kurşunlarıyla şehit edilen Yenişafak Foto-Muhabiri Şehit Mustafa Cambaz'ın hatırasını yaşatmak adına Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen yarışmayı kazananlar ödüllerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı.

21 saat önce Müzik

Keman virtüözü Cihat Aşkın'ın “Klasik Pazar” klasik müzik konserine Teyfik Rodos ve Oğuzhan Balcı'nın yönetimindeki Avrasya Oda Orkestrası eşlik etti.

21 saat önce Sinema

Sinema yazarı Enver Gülşen, “sanatın tüm amacı Hz. Mevlana’nın söylediği gibi merdivene bir merdiven dayama çabasıdır. Hakikat arayışı tam da buradan başlar.” dedi.

21 saat önce Müzik

Hande Yener'den Teoman'a; Göksel'den Melek Mosso'ya müzik dünyasının dev isimlerinin yer alacağı albüme Gonca Vuslateri’den sonra Cem Yılmaz da eklendi.

22 saat önce Arkeoloji

1800’lü yıllarda yapılmış, tuz deposu, fabrika, lokal, Akkahve ve belediye binası olarak da hizmet veren Taş Bina, restorasyon çalışmaları sonrası tarihi dokusunu kaybetmeden kent kültürünü ve belleğini yansıtacak.

22 saat önce Sinema

Ghassan Massoud, Rity Panh, Pawel Pawlikowski, Cat Villiers ve Ahmed Shawky’in jüri koltuğunda oturduğu 6’ncı “TRT 12 Punto”ya 30 farklı ülkeden 40’tan fazla sinemacı katıldı.

1 gün önce Sağlık

Genellikle hareketsiz geçen kışın ardından havaların güzel olması nedeniyle yaz aylarında daha fazla spor yapıldığını ifade eden Prof. Dr. Metin Uzun, "bilinçsizce yapılan spor sakatlıklara adeta davetiye çıkarmaktadır." dedi.

1 gün önce Müzik

Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde, 50 kişiden oluşan Pera Filarmoni Orkestrası’nın eşlik ettiği konserde Şevval Sam; Akdeniz’den Karadeniz’e, tangolardan, Türk valslerine uzanan, farklı dillerdeki ortak ve zamansız şarkılar seslendirdi.