16:17 Müzik

Şarkının sözleri ve bestesi sanat dünyasının yakından tanıdığı bir isme; Efe Tunçel’e ait. AI teknolojisiyle hazırlanan kapakta ise Alper Kaya’nın imzası var.

16:05 Sağlık

Uzman Klinik Psikolog Özgenur Taşkın, Duygusal yemenin, olumsuz duygulara karşılık olarak gelişen ve aşırı yeme eğilimini gösteren bir davranış bozukluğu olduğunu vurguladı.

15:35 Gündem

Tokat'ın merkezinde, 537 yıllık geçmişe sahip Hatuniye Camisi'nin restorasyon çalışmaları sırasında ortaya çıkan manzara, görenleri hayrete düşürüyor.

15:22 Etkinlik

Nebil Özgentürk’ün Yaşar Kemal belgeseli Maltepe’de gösterilirken fotoğraf sanatçısı ve yazar Lütfi Özgünaydın, Yaşar Kemal ile dostluklarını anlattı. Feryal Öney de vefatının 9. yıl dönümünde Yaşar Kemal’in sevdiği şarkıları seslendirdi.

14:59 Yerel

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Oyuncak Kütüphanesi Derneği, oyuncağa erişimi olmayan çocuklar için 5 farklı lokasyonda oyuncak kütüphanesi açtı.

13:59 Spor

Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Parkur Racing'den 18 yaşındaki Kerem Kazaz, Litvanyalı copilotu Andris Malnieks ile birinciliğin sahibi oldu.

13:46 Tiyatro

Endless Art Taksim’de Betül Arım'ın eşsiz performansıyla sahnelenen tek kişilik komedi oyunu, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

11:25 Sağlık

Vücudumuz için D vitamininin çok önemli olduğunun altını çizen Eczacı-Homeopat Ezgi Nevçehan, D vitamininin en önemli işlevlerinden biri bağışıklık sistemini güçlendirmek olduğunu kaydetti.

11:15 Etkinlik

TikTok'un Dubai'de düzenlediği 'Youth Mental Health Summit' adlı etkinlikte, dijital toplulukların gelecek neslin ruh sağlığı üzerindeki etkisi ile sosyal medya üzerinden anlamlı ve eleştirel bir şekilde etkileşim kurma stratejileri konuşuldu.

11:03 Etkinlik

120 yayınevi, 550 yazar ve 750 etkinlik ile sadece Üsküdar değil, İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gelen binlerce kitapseveri ağırlayan 9. Üsküdar Kitap Fuarını yaklaşık 280 bin kişi ziyaret etti.