Sergide, IMOGA Koleksiyonu'ndan bir kısmı hayatta olmayan usta sanatçıların 55 eserinin yanı sıra Süleyman Saim Tekcan'a ait büyüleyici bir heykel de yer alıyor.

Küçükçekmece Belediyesi, Türkiye'nin ilk çağdaş baskı resim müzesi İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi işbirliği ile Türk ve yabancı, baskı resim sanatının ustalarının eserlerini

“Türk sanatçısının ne kadar yetenekli olduğuna şahit olacaksınız”

Sergi açılışında mutluluğunu ve heyecanını katılımcılarla paylaşan IMOGA’nın kurucusu usta sanatçı Süleyman Saim Tekcan, “Atatürk olmasaydı ben şu anda burada olmayacaktım. Onun açtığı parasız okullarda fakir bir ailenin çocuğu olarak büyüdüm. Benim ona olan borcumu ödemek üzere kurduğum bir müzenin seçkilerinden oluşan bir sergiyi izleyeceğiz. Bu sergi, gerçekten Türk sanatını temsil eden ve Türk sanatçısının ne kadar yetenekli olduğunu gösteren bir sergi.” diye konuştu.

Sergide yer alan sanatçılar; Adnan Çoker, Adnan Turani, Ali İsmail Türemen, Ali Teoman (Aloş) Germaner, Ashot Yan, Avni Arbaş, Ayşe Pirhasoğlu Akbaş, Bedri Baykam, Burhan Doğançay, Burhan Uygur, Demir Kardaş, Elif Naci, Elvan Tekcan, Ergin İnan, Erol Akyavaş, Erol Deneç, Ferruh Başağa, Filiz Başaran, Gözde Eda Tekcan, Gül Derman, Gündüz Gölönü, Hanefi Yeter, Hasan Kıran, Mehmet Güleryüz, Mehmet Özer, Mehmet Pesen, Mustafa Altıntaş, Mustafa Ayaz, Nedim Günsür, Neşet Günal, Ruth Brenner, Sadi Diren, Sema Ilgaz Temel, Semih Balcıoğlu, Süleyman Saim Tekcan, Şenol Yorozlu, Ümit Doğan, Veysel Erüstün, Yusuf Ziya Aygen, Zeycan Alkış.

Sergi, 27 Şubat’a dek Cennet Galeri’de ziyaret edilebilir.

Kaynak: WOLA