2022 yılı akademik performanslarına göre yapılan değerlendirmeler sonucunda farklı kategorilerde ilk 3’e giren bilim insanlarına ödülleri takdim edildi.

Ankara Üniversitesi tarafından ilki düzenlenen “Ankara Üniversitesi Ödülleri”, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın katılımıyla gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

Türkiye’nin en köklü yükseköğretim kurumlarından Ankara Üniversitesinde bu yıl bir ilk gerçekleşerek, “Ankara Üniversitesi Ödülleri” düzenlendi.

Öğretim elemanlarının 2022 yılı akademik performanslarına göre yapılan değerlendirmeler sonucunda farklı kategorilerde ilk 3’e giren bilim insanları belirlendi. Ödüllerin takdimi için ATO Congresium’da görkemli bir tören gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Modern Dans Topluluğu, “Anadolu Masalı” isimli gösteriyi sahneledi.

AKADEMİSYENLERE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Fen Bilimleri alanında birinci olan Doç. Dr. Ahmet Karatay, ikinci olan Prof. Dr. Ayhan Elmalı ve üçüncü olan Prof. Dr. İman Askerbeyli;

Sağlık Bilimleri alanında birinci olan Prof. Dr. Sibel Özkan, ikinci olan Prof. Dr. Kaan Orhan ve üçüncü olan Prof. Dr. Bengi Uslu;

Sosyal Bilimler alanında birinci olan Doç. Dr. Raci Karayiğit, ikinci olan Prof. Dr. İhsan Çapcıoğlu ve üçüncü olan Doç. Dr. Seher Yalçın;

“Genç Bilim İnsanı” kategorisinde ise; Fen Bilimleri alanında Doç. Dr. Ahmet Karatay, Sağlık Bilimleri alanında Doç. Dr. Sevinç Kurbanoğlu ve Sosyal Bilimler alanında Doç. Dr. Raci Karayiğit’e ödülleri takdim edildi.

19 fakülte, enstitü ve meslek yüksekokulu kategorilerinde ilk 3’e giren akademisyenler ödüllerini aldı.

Kaynak: WOLA