Bir baba ile oğulun 15 Temmuz gecesi Ankara sokaklarında darbecilere karşı mücadelesini ekranlara getirecek olan filmin yapımcılığını Uğur Uzunok üstleniyor. Yönetmenliğini Berat Özdoğan’ın yaptığı filmin senaryosunu Uğur Uzunok yazdı.

Filmin başrollerinde Ümit Kantarcılar ve Sevcan Yaşar var. Hazım Körmükçü, Burak Sarımola, Erkan Meriç, Cansu Fırıncı, Toprak Kıvılcım, Burcu Kirman, İlayda Yıldırım, Merve Üçer, Yusun Aytekin, Necip Karakaya ve misafir oyuncu olarak Hakan Boyav, Erdal Özyağcılar, Güzin Özyağcılar filmin kadrosunda yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle;

Ben ve Babam-Vatan filminde hayata karşı çekingen bir baba, ailesini ve vatanını korumak için beklenmedik bir cesaret yolculuğuna çıkar. Türkiye'deki darbe girişimi sırasında, ayrılmak üzere olduğu karısıyla arasını düzeltip iyi bir baba olduğunu ispatlamaya çalışan Cihangir, oğlu Can ile darbenin tam ortasında kalır. TÜRKSAT'ta bir mühendis olarak çalışan Cihangir, darbecilerin yayınları kesme hedeflerine karşı direnirken bir yandan da oğlunu koruma, ailesini geri kazanma uğraşındadır. Cihangir, Can'ın doğum gününde, darbecilere karşı cesaretle savaşırken gerçek bir kahramana dönüşür.

TRT 2, Aralık ayında da ödüllü ve prestijli 31 filmi ekranlara getirecek. TRT 2, Aralık ayında da ödüllü ve prestijli 31 filmi ekranlara getirecek.

15 Temmuz gecesi televizyon ekranlarından darbecilere karşı mücadelenin hikâyesi “Ben ve Babam – Vatan” şehitlerimize bir saygı duruşu, 15 Temmuz Pazartesi saat 20.00’de TRT 1’de…

Kaynak: WOLA