Yalova Belediyesi’nin ‘Bana İyi Gelen Sana İyi Gelsin’ isimli söyleşisinde sevenleriyle buluşan Ceyda Düvenci, “En iyi senarist ve yönetmenler kadınlardan oluşuyor. Biz kadınların başaramayacağı bir şey yok.” dedi.

Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde ki söyleşide konukların sorularına samimi cevaplar veren Ceyda Düvenci, “Bende oyuncu olmak istiyorum, o havayı solumak istiyorum ama kadınların bu sektörde önünü kesmeye çalışıyorlar, en başta ailem kızlar bu iş için pek uygun değil diyorlar. Siz bu konu hakkında neler söylemek istersiniz” sorusuna “Ben asla kadınların bu işlerde başarısız olduğunu düşünmüyorum. Aksine şu an da en iyi senarist ve yönetmenler kadınlardan oluşuyor. Biz kadınların başaramayacağı bir şey yok. Bu yanlış tabuyu aklından silmelisin ve sana bir şey söyleyenlere ‘Ben kadınım ve her şeyi başarabilirim’ demelisin” cevabıyla büyük bir alkış topladı.

İNANÇ GÖBEK ADIMIZ

“Hem oyunculuk hem program sunuculuğunu nasıl devam ettiriyorsunuz” sorusuna cevap veren Düvenci; “Eş zamanlı yürüdükleri için hayatımı düzen dahilinde devam ettirmem gerekiyor. Bunun için plan ve programla ilerliyorum. İki tane çocuğum var ve onlara da gerekli vakti ayırmak, sorumluluklarım arasında. Ben mesleğe başladığım ilk günden itibaren hem oyunculuk hem de sunuculuk yaptığım için bu süreç hayatımın bir parçası haline geldi ve çok yönlülüğü seviyorum. İşimi severek yapıyorum” şeklinde samimi bir açıklamada bulundu.

Düvenci, kapanışı şu sözleriyle yaptı; “En iyi bildiğimiz şey inanmak, inanç göbek adımız… İnandıklarımızın peşinden gittikçe biz olduk çünkü ve ne olursa olsun vazgeçmedik inanmaktan. Önce kendimize sonra hayallerimize ve hayata…”

Kaynak: WOLA