Çiğli Belediyesi’nin ortağı olduğu Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifi tarafından işetilecek olan Manzara Flamingo Cafe İzkent Mahallesi’nde açıldı. 

 Kadınların sosyal ve ekonomik olarak daha güçlü ve aktif olması adına hizmet ve projeler üretmeye devam eden Çiğli Belediyesi, son olarak projelendirilen Manzara Flamingo Cafe’nin  açılış töreni Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü tarafından gerçekleştirildi.

Açılış töreninde konuşan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Kadınların hayatın her alanında güçlü ve aktif olması adına çalışmalar yürütüyoruz. Belediyemizde müdürlüklerimizin çoğunluğunu kadınlara emanet ettik. İlçemizde faaliyet gösteren Kadın Kooperatifimizin her türlü ihtiyacında yanında oluyoruz. Bizler biliyoruz ki kadınların elinin değdiği her şey güzelleşir, kadınlar güçlenirse güçlü nesiller yetişir. Son olarak hizmete açtığımız Flamingo Manzara Cafe’yi de Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifi işletecek. Göreve geldiğimiz günden bu yana buna benzer gibi birçok hizmet ve projeyi hayata geçirdik. Hizmetlerimiz Çiğlili kadınlar ile güzel” ifadelerini kullandı.

Çiğli Flamingo Kadın Kooperatifi Başkanı Eylem Özdemir, “Kadın Kooperatifimiz 2020 yılında kadın üreticilerin ekonomik, kültürel ve sosyal olarak güçlenmesi amacıyla kuruldu. İlçemizde ilk üretici kadın pazarını da Çiğli Belediyesi’nin desteği ile kurduk. 300 üretici kadınımız kooperatifimiz sayesinde güçlendi ve ekonomik olarak özgürlüğünü elde etti. Her yıl da korporatif olarak üç kız öğrenci okutuyoruz. Bu gerçekten bizler için büyük bir gurur. Bu hizmetlerimizin yanı sıra onkoloji hastalarımız için ücretsiz olarak peynir ürettik ve kendilerinin evlerine kadar götürdük. Bunlar sadece bir başlangıç yapacak çok işimiz var. Utku Başkanımıza da bize her daim destek olduğu için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kaynak: İGFA