Küratörlüğünü Hülya Düzenli ve Rıfkı Demirelli’nin üstlendiği Birgrupinsan Sanat Platformu’nun karma sergisi Maltepe Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Sergiye Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını tamamlayarak ikinci yüzyıla girmesinden dolayı “Dalya” adı verildi.

Eğitimci- ressam Hülya Düzenli, Celalettin Tandoğdu’nun kurmuş olduğu platformun Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde dördüncü sergisini düzenlediğini anımsatarak “Başlayan sadece Türkiye Yüzyılı değil sonsuza uzanan Türkiye Cumhuriyeti’nin İkinci Yüzyılıdır. Bizlere düşen Cumhuriyet kazanımlarımız olan laikliği, insan hak ve özgürlüklerini, kadın, yaşlı, çocuk, toplumsal dışlanmışlıklardan zarar görenlerin haklarını, fikir haklarını, yaşama hakkını özgürce savunanları, daha iyi bir dünya için bilim ve sanatta öncü yapıtları ortaya koyanları savunmaktır. İkinci yüzyılımıza girerken bu güzel Cumhuriyetimizin liderinin dediği gibi ‘Kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyetimizi’ biz de kimsesiz bırakmayız. Dalya!” dedi.

Sergiye İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa başta olmak üzere farklı şehirlerden sanatçılar, birer eseriyle katılıyor. Sanatçıların farklı malzeme ve tekniklerle hazırladıkları resim ve heykel eserlerinin yer aldığı sergi 4 Şubat’a dek Galeri A+B’de ziyaret edilebilir.

Kaynak: WOLA