Bodrum Belediyesi ve Gümüşlük Akademisi Vakfı iş birliği ile "Doğayı Okumak" temasıyla düzenlenen Kitap Günleri fuarı açıldı.

Bodrum Belediyesi Kültür AŞ organizasyonuyla Herodot Kültür Merkezinde 3 Şubat'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan kitap günlerinin açılışı yapıldı.

Ekolojik duyarlılık yaratmak amacıyla “Doğayı Okumak” temasıyla gerçekleşecek etkinliklerde söyleşiler, belgeseller, tiyatro ve kitap okumayı teşvik edecek kampanyalar düzenlenecek.

Banu Tarancı’nın sunumuyla gerçekleşen Kitap Günleri etkinliğinde açılış konuşmaları yapılırken Yazar Latife Tekin çok heyecanlı ve sevinçli olduklarını belirterek kitap günleri ile ilgili bilgiler verdi.

Tekin, “Bodrum’un çok çekici bir doğası var. Hem duyarlılık oluşturmak hem de ‘doğamızı nasıl koruruz’ diye edebiyatçılar, okurlar, Bodrumlular olarak konuşma fırsatı bulabilmek düşüncesiyle temamızı ‘doğayı korumak’ olarak belirledik. Pek çok yazarımız gelecek. Pek çok konuda tartışmalar sürecek. Bu, ilk kitap günleri. Gelenekselleşmesini istiyoruz” diyerek Başkan Ahmet Aras’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Doğayı Okumak temasıyla gerçekleşen fuarın ilk gününde;

Şükrü Erbaş “Dünya Şairin Hem Ana Rahmidir Hem de Mezarıdır”

Nazlı Eray “Hayat Dediğimiz Şu Hezeyan”

Deniz Yüce Başarır ile Başar Başarır “Halikarnas Balıkçısı’ndan Günümüze Bu Coğrafyanın Edebiyata Yansıyan Renkleri” söyleşileri gerçekleştirildi.

Kaynak: İGFA