Ekranların sevilen ismi Erkan Petekkaya, insanlara olan güvenin nasıl zaman içinde kırıldığını ve genellikle haklı durumdayken verdiği tepkiler yüzünden haksız duruma düşüşünü Posta'dan Oya Çınar'a anlattı.

7 YAŞIMDAN BERİ ÇALIŞIYORUM İLK TATİLİMİ 28 YAŞIMDA YAPTIM

Çocukken kısa bir süre yetiştirme yurdunda kalmışsınız, bunun belirgin yansımaları olmuş mudur hayatınıza?

Onu bilmiyorum, küçüktüm illaki bazı travmalar olmuştur. Zaten kolay çocukluk geçirmedim ama ‘fukara edebiyatı’ da yapmayayım, herkes gibi bir çocukluğum oldu işte ama ben 7 yaşımdan beri çalışıyorum. İlk tatilimi 28 yaşımda yaptım. Durmadan çalıştım. Okul biterdi, bir hafta dinlenir, hemen çalışmaya başlardım. Çıraklık, kalfalık, yapmadığım iş kalmamıştır.

Parasızlık yüzünden mi?

Yok hayır, severdim çalışmayı, duramazdım. İlk başlayışımın komik bir hikayesi vardır hatta. İlkokul ikideyim daha. Bir arkadaşımızın uzaktan kumandalı arabası vardı. Annesi de bizim oynamamıza izin vermiyordu. İki dakika anca oynayabiliyorduk. Gıcık olmuştum. Gittim uzaktan kumanda araba satan bir yer buldum, tüm yaz orada çalıştım. (Gülüyor)

HERKESE BAŞTA 10 PUAN VERİRİM KAZIK YEDİKÇE DÜŞÜRÜRÜM NOTLARI

İnsanlara kolay güvenir misiniz?

Maalesef evet. Herkese başta 10 puan vererek başlarım ilişkiye. Sonra kazık yiye yiye iner o puanlar. Herkes şeytan olmuş ama ben değişmem. Güvenmek lazım insanlara.

“Hiç beklemezdim bana bu yapılmamalıydı” dediğiniz, sizi hayal kırıklığına uğratan çok insan olmuş mudur?

Var ama söylemem; piyasamdan da var. Çok darbe yedim, sesimi çıkarmadım, çıkarınca da sinirli çıkardım, bu kez haklı olduğum yerde bile haksız oldum. Baktım Don Kişot gibi yel değirmenlerine karşı savaşıyorum. O yüzden hiç sesimi çıkarmıyorum artık.

Kaynak: Posta Gazetesi