Haber Masası programını sunan gazeteci Can Coşkun ve Gazeteci İsmail Saymaz’ın ardından Sansürsüz programını sunan gazeteci İpek Özbey’de Halk TV ile yollarını ayırdı. Sözcü TV ile anlaştı.

Nisan ayı itibariyle yeni stüdyosundan yayına başlayan Halk TV kan kaybetmeye devam ediyor. Sözcü TV’nin yayın hayatına başlaması ve Alişer Delek’in genel müdür olmasının ardından transferlere hız verdi.

Alişen Delek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İpek Özbey’in transferini duyurdu. Delek, “20 yıl önce beraber mesai yaptığımız, röportajlarını hayranlıkla takip ettiğim, ekranda izlerken aklına, vicdanına ve gazeteciliğine güvendiğim İpek Özbey’de Sözcü TV ailesine katıldı. Mutluluk yeterli değil, gururluyum.” dedi.

İpek Özbey’de sosyal medya hesabından “Bugün bir karar aldım. Sözcü’den aldığım teklif üzerine 15 aydır çalıştığım Halk TV’den dostça ayrılıyorum. Burada çok güzel günlerim oldu. Başta sevgili patronum Cafer Mahiroğlu olmak üzere Bengü Şap Babaeker ve tüm mesai arkadaşlarıma, kısaca Halk TV ailesine teşekkür ediyorum.” açıklamalarından bulundu.

Editör: Feridun Özbek