80’li yılların Türkiye Gazinolarına izleyenleri davet eden “Hayat Gazinosu” adlı tek perdelik müzikli oyun Metristepe Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluştu.

Bozüyük Belediyesi tarafından 2019 yılında kurulan ve kurulduğu ilk günden bugüne kadar tüm oyunlarını kapalı gişe oynayan Tiyatro; Bozüyüklü tiyatro severleri yeni oyunlarla buluşturmaya devam ediyor. Bozüyük Belediye Tiyatrosu 2024 sezonu perdelerini “Hayat Gazinosu” adlı tek perdelik müzikli oyun ile açtı.

Kendi içinden yetişen tamamı Bozüyüklü oyunculardan oluşan kadro ile yepyeni bir oyunla sanatseverlerin karşısına çıkan oyun seyircisini 80’li yılların Türkiye Gazinolarına davet ediyor.

Oyunda artık yavaş yavaş sesini ve seyircisini kaybeden assolist Maide Bülbül’ün yerine yeni sesler arayan gazino sahibi Seyfi’nin yepyeni ve tertemiz bir ses olan Özlem’i keşfetmesiyle karışan işler konu ediliyor. Sahnede Maide ve Özlem arasındaki çekişmelerin içine aşk, entrika, ihanet de girince Yeşilçam’ın o keyifli ortamı yaratılıyor.

Dönemin en meşhur şarkılarının da bizzat Bozüyük Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından seslendirildiği oyunun yönetmenliğini İlknur Durmaz ve Kıvanç Pehlivanoğlu yapıyor. Burçin Laçin Altay, Hakan Koşar, Melike Kurt, Özgür Yamacı ve Yeşim Onan’ın birlikte yazdığı, müzik düzenlemesini Murat Küçük’ün yaptığı oyunda Ahmet Üstün, Beratiye Arslan Altıntaş, Esin Sütçü Söğütlü, Gizem Satan, Hakan Koşar, Halil Akcan, Mehtap Sertkaya, Sergen Satan ve Zülal Acet Güllübudak oynuyor.

“Hayat Gazinosu” adlı muhteşem bir oyunla sanatseverlerin karşısına çıkan Bozüyük Belediye Tiyatrosu izleyenlerden tam not aldı.

Bozüyük Belediye Tiyatrosu bu sezon 3 yeni oyunla Bozüyüklü sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu izleyenlere hitaben bir konuşma yaparak “4,5 yıl önce ‘Bozüyük'te kentleşmeli, değişim oluşmalı’ diye düşlediğimiz zaman acaba Bozüyük Belediyesi'nin Tiyatrosu olur muydu? Tiyatroları olur muydu? diye hayal etmeye başladık. Kıvanç Hoca, İlknur hoca Özgür'le beraber, onları belediyede bir araya getirerek bir yola çıktık. Daha sonra birçok arkadaşımız katıldı. Şimdi ben bugün çok heyecanlıyım. Bu çalışmalarının sonunda görüyorsunuz, herhangi bir tiyatro oyununun sizlere sunulabilmesi için ne kadar kalabalık bir grup emek vermesi gerekiyor. Ama bunlar tek tek oluştu. Birçoğu hiçbir karşılığı olmaksızın tamamen kendilerinin isteğiyle bu desteği veriyorlar. Ama şu anda sizlere söyleyeceğim şey çok önemli; 4 yıl sonunda gelinen noktada bu akşam bu oyunun prömiyerini yaptık, yani ilk oyunu, peş peşe önümüzdeki günlerde tekrar edilecek.

Ayın 23'ünde bir çocuk oyunumuzun prömiyeri var, ikinci bir oyun. 2 Şubat'ta da 3. bir oyunumuzun prömiyeri başlıyor Gençlik Tiyatrolarımızca.

Yani öyle bir noktaya geldik ki artık Bozüyük'te Bozüyük Belediyesi'nin kurduğu bu tiyatro grubu ve tiyatro şehir tiyatrolarına dönüşebilecek duruma geldi. Ben bundan dolayı çok mutluyum. Bu katkıyı veren herkese, bu sahnedeki herkese, oyuncularımıza onları tek tek hocalarımız eğittiler, hepsi Bozüyük'ün çocukları, tabii yan desteklerimiz çevreden gelen, bizlerden hiçbir şeyi esirgemeyenler var ama oyuncuların hepsi içimizden.

Böyle bir sahnenin yapılmasını 4 yıl önce biraz hayal ediyorduk. Tiyatro hocalarımız ilk geldiler, bir oyun yapacağız, dekoru ne kadara yapılır diye piyasadan bilgi alalım dedik. 120 milyar gibi bir rakam söylediler. Biz bunu nasıl vereceğiz? halkın parasını bu kadar çarçur edemeyiz dedik. Nasıl yapalım bunları dedik. Bakın şu an oyunlarımızın tüm bu sahnedeki dekorlarının tamamını bizim ekiplerimiz yapıyor. Onun için Bozüyük şehir tiyatrolarının burada başlangıcı için bütün arkadaşlarımın hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: WOLA