Beyza Doğuç, "Ben Robot Değilim" isimli podcast serisiyle yapay zekanın insanlarla doğal iletişim kurabilme becerisini sergiliyor.

Yapay zeka temalı içerikleri ve müzikleri ile adından sıkça söz ettiren sanatçı Beyza Doğuç, dünyada bir ilki gerçekleştirerek yapay zekanın sunucusu olduğu ve sesli şekilde kendisi ile sohbet ettiği bir yayın yaptı.

Beyza Doğuç, Ben Robot Değilim; isimli podcast serisiyle dinleyicilere teknolojinin son harikası bir deneyim sunuyor.

“Uçurtmayı Vurmasınlar” filmi 35 yıl sonra restore edildi. “Uçurtmayı Vurmasınlar” filmi 35 yıl sonra restore edildi.

Sanatçının yayınladığı “Yapay Zeka ve Sanat”; başlıklı ilk bölümde, yapay zekanın sanat üzerine etkileri tartışılırken, asıl dikkat çeken unsuru yapay zekanın sunuculuk yeteneği oluşturuyor. Sesli konuşma algoritmaları ve doğal dil işleme teknikleri ile donatılmış yapay zeka sunucusu, gerçek zamanlı ve akıcı bir diyalog kurabilme kapasitesine sahip.

Beyza Doğuç'un yapay zeka ile yürüttüğü bu interaktif tartışma, podcast dünyasında bir ilk olma özelliğini taşıyor ve yapay zekanın insanlarla doğal bir şekilde iletişim kurabilme becerisinin şaşırtıcı boyutlarını sergiliyor.

Dinleyiciler bu yayında, yapay zekanın soruları anlayıp cevaplayabildiğine, hatta konunun derinliklerine inebildiğine tanık oluyorlar.

Pazar günü dijital platformlarda podcast olarak yayınlanan program, ünlü isimler ve teknoloji meraklıları tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Kaynak: WOLA