TRT Çocuk'un sevilen kahramanları Rafadan Tayfa'nın merakla beklenen üçüncü sinema filmi "Rafadan Tayfa: Galaktik Tayfa" Türkiye’de ilke imza atarak aynı anda 81 ilde ve pek çok ülkede vizyona girdi.

Rafadan Tayfa'nın sevilen karakterleri Hayri, Kamil, Sevim, Hale, Akın ve Mert'in dünyada mahsur kalan uzaylı arkadaşlarını, uzay gemisine ulaştırmaya çalışırken yaşadıkları macerayı ele alan TRT ortak yapımı filmin senaryosunu Ozan Çivit kaleme alırken yönetmenliğini İsmail Fidan üstlendi. Filmin eğlenceli müziklerini ise ilk iki filmde olduğu gibi filmin yönetmeni İsmail Fidan hazırladı.

“Rafadan Tayfa Galaktik Tayfa"nın 81 ilde aynı anda izleyiciyle buluşmasını sağlamak için Türkiye’de sinema salonu olmayan illerdeki kültür merkezleri sinema salonuna çevrildi.

İlk gösterimi sinemaseverlerin, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı katılımıyla AKM İstanbul’da gerçekleşen film 5 Ocak itibariyle Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Danimarka, İngiltere, İsviçre ve Azerbaycan’da vizyona girdi. Film, 13 Ocak’ta da Fransa’da gösterime girecek.

Editör: Feridun Özbek