Salon İKSV, 6 Ekim Cuma ve 7 Ekim Cumartesi, iki gece üst üste, Garanti BBVA Güz Konserleri kapsamındaki Jadu Heart konserlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Elektronik shoegaze, saykedelik, grunge ve indie popu bir potada eriten İngiliz ikili Jadu Heart’ın Salon İKSV sahnesinde sergileyeceği coşkulu canlı performansın biletleri passo.com.tr ve İKSV gişesinde.

Bu sezon da sevilen isimler ve yeni yetenekleri ağırlayacak Salon İKSV’nin sıradaki konseri, deneysel indie pop grubu Jadu Heart olacak.

İngiliz ikili Diva-Sachy Jeffrey ve Alex Headford’ın indie pop akımının bazen düzüne bazen tersine yüzen, rahat vokalleri, aksak davulları, kırçıllı gitarları ve abartısız synth’leriyle dinleyicileri mest edecek grubu Jadu Heart, 6 Ekim Cuma ve 7 Ekim Cumartesi gecesi gerçekleştirilecek Garanti BBVA Konserleri: Jadu Heart konserlerinde izleyicileri, elektronik shoegaze’den grunge’a, saykedelikten indie popa, türler arasında bir yolculuğa çıkaracak.

Pixies, My Bloody Valentine ve Belle and Sebastian gibi kült grupların ayak izlerini takip eden Jadu Heart, müzik endüstrisinin uzağında kendi dünyalarını kurdu ve usulca bir hayranlar ordusu yetiştirdi. Bugüne kadar çıkardıkları dört albümde bütün bir alternatif müzik yelpazesini dolaşan, deneysel olduğunda bile çekiciliğini yitirmeyen Jadu Heart, ABD ve Avrupa turnelerinde kapalı gişe çaldı, 2021’de Londra Victoria Park’taki All Points East’in en kalabalık konserine imza attı. İngiliz ikili Salon İKSV izleyicisine, coşkulu sololardan çekinmeyen, gitarın her tonunun duyulabildiği, melankolik, sürükleyici bir canlı performans vadediyor.

Biletler passo.com.tr adresinden, Passo mobil uygulaması üzerinden, Passo perakende satış noktalarından ve İKSV gişesinden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) alınabilir.

SEZONUN DİĞER İSİMLERİ

Salon İKSV sonbahar sezonunda, yıl sonuna kadar, +1 Sunar: ENGIN, Garanti BBVA Konserleri: Yellow Days, +1 Sunar: Red Axes (Live), +1 Sunar: The Magnetic Fields, Yeni Klasikler: Joep Beving, Yeni Klasikler: Fabrizio Paterlini, +1 Sunar: Aime Simone +1 Sunar: Forest Swords konserlerine evsahipliği yapacak.

SALON İKSV SONBAHAR SEZONU PROGRAMI

13 Ekim Cuma / 21.00                 +1 Sunar: ENGIN

14 Ekim Cumartesi / 21.00          +1 Sunar: ENGIN

3 Kasım Cuma / 21.00                  Garanti BBVA Konserleri: Yellow Days

4 Kasım Cumartesi / 21.00          Garanti BBVA Konserleri: Yellow Days

11 Kasım Cumartesi / 21.00        +1 Sunar: Red Axes (Live)

21 Kasım Salı / 20.30                    +1 Sunar: The Magnetic Fields

28 Kasım Salı / 21.00                    Yeni Klasikler: Joep Beving

29 Kasım Çarşamba / 21.00        Yeni Klasikler: Joep Beving

30 Kasım Perşembe / 21.00        Yeni Klasikler: Joep Beving

Kızlar Manastırı, tarih ve sanatı bir araya getiriyor. Kızlar Manastırı, tarih ve sanatı bir araya getiriyor.

1 Aralık Cuma / 21.00                  Yeni Klasikler: Fabrizio Paterlini

2 Aralık Cumartesi / 21.00          Yeni Klasikler: Fabrizio Paterlini

8 Aralık Cuma / 21.00                  +1 Sunar: Aime Simone

16 Aralık Cumartesi / 21.00        +1 Sunar: Forest Swords

Kaynak: WOLA