Devlet Tiyatrolarında çalışmayan oyuncuların varlığı üzerinden yapılan tartışmaları “Devlet Tiyatroları Her Yerde!” lansmanında cevaplayan Tamer Karadağlı, “çalıştırılmayan oyuncu kalmayacak” dedi.

Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Tamer Karadağlı, en çok merak edilen, bilen bilmeyen, konuya hakim olan olmayan hemen herkesçe nedense çok konuşulan bir konunun da özellikle son yıllarda fısıltı gazetesiyle yayılan Devlet Tiyatrolarında çalışmayan oyuncuların varlığı üzerinden yapılan tartışma olduğunu belirtti.

Tamer Karadağlı, Devlet Tiyatroları sanatçılarının her yıl sözleşme imzalayarak o yıl çalışacaklarını beyan ettiklerini, buna dayanarak, kurumsal iç barış açısından çalıştırılmayan oyuncu kalmayacağını, çalışmayan oyunculara da net olarak gerekli yaptırım uygulanacağını açıkladı.

Devlet Tiyatroları çalışanları, bu büyük sanatsal maratonu omuzlayan büyük bir ekip olduğunu belirten Genel Sanat Yönetmeni, sanatsal ve idari sorumluluğu üstlenen, ağır çalışma koşullarındaki arkadaşlarıyla arasındaki bağın son derece güçlü olduğunu ifade etti.

Kaynak: WOLA