Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının uzun zamandır üzerinde çalıştığı “Türkiye Kart”ta son aşamaya gelindi. Geçtiğimiz aylarda 65 yaş üstü vatandaşların gittikleri şehirlerde toplu ulaşım kartı almalarına gerek kalmayacağı duyurulmuştu. Tek Kartla Türkiye’nin her yerinde kullanılabilecek bu özellikten artık engelli bireylerde faydalanabilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın erişilebilirliğini engelli vatandaşlarla deneyimledi. Karaismailoğlu, “Hareket kabiliyeti kısıtlı vatandaşlarımızın farklı şehirlerdeki toplu ulaşım araçlarından tek kartla faydalanmasına olanak sağlayan ‘Türkiye Kart’ uygulamasını da hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.” dedi.

Engelli bireylerin önlerindeki engelleri kaldırmak ve hayata katılımlarını teşvik etmek adına önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Karaismailoğlu: “Engelli vatandaşlarımızın seyahatlerinin planlanmasından bilet alımına, gar ve istasyonlara ulaşımından, araçlara binip, rahat ve konforlu seyahat etmelerine ve seyahat sonunda evlerine rahatça dönmelerine yönelik ‘Turuncu Masa Hizmet Noktası’ uygulamalarını Hızlı Tren garlarında başlattık.”

Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Editör: Feridun Özbek