Müslüm, Ayla, Naim Süleymanoğlu gibi filmlerin yapımcısı Mustafa Uslu; Uslu’nun damadı ile bu kişinin bir çalışanı hakkında 100 milyon lira dolandırıldığı iddiasıyla Gayrimenkul danışmanı Ahmet Serin suç duyurusunda bulundu.

Erken kredi kapatacaklar için önemli karar Erken kredi kapatacaklar için önemli karar

Serin, parasını istediği Uslu’nun kendisine “Seni tutuklatırım” dediğini öne sürdü. Ahmet Serin en son, Kibariye’nin Bodrum'daki villasını satın alan isim olarak gündeme gelmişti.

Aralarında, Müslüm Gürses, Naim Süleymanoğlu ve Neşat Ertaş gibi birçok ünlü ismin hayatını konu eden 20’ye yakın filmin yapımcılığını üstlenen Mustafa Uslu dikkat çeken bir suçlama ile gündemde.

halktv.com.tr'de yer alan habere göre; Uslu hakkında, Ahmet Serin isimli bir gayrimenkul yatırımcısı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Savcılık başvurusunda, Uslu’nun damadı F. D. ile çalışanı S. S. de şüpheli konumda yer aldı.

ÖDEMEYE KARŞILIK GAYRİMENKUL DEVRİ

Savcılık başvurusuna göre Serin ile Uslu, Uslu’ya ait Ankara ve İstanbul’da bulunan 18 gayrimenkulün devri için el sıkıştı. İkili arasında Mart 2023’te sözlü olarak başlayan süreç bir süre sonra Uslu tarafından verilen vekâletname ile resmiyet kazandı. Serin bu süreçte 9 milyon 429 bin liralık ödemeyi Uslu’nun yönlendirmesi ile çalışanı S. S.’nin banka hesaplarına gönderdi.

Ahmet Serin, şarkıcı Kibariye'nin Bodrum'da bulunan villasını alan isim olarak gündeme gelmişti.

İKİNCİ BİR PROTOKOL YAPILDI

Savcılık başvurusuna göre Serin, Uslu’ya verdiği 9,5 milyon liraya alabilmek için bu kişi ile yoğun bir görüşme trafiğine girse de sonuç alamadı. Savcılık başvurusunda “Müvekkil, şüphelinin (Mustafa Uslu) oluşturduğu güven ve itimada dayanarak ve de 9.429.600 TL’yi kurtarmak amacıyla şüpheliler ve müvekkil tekrar bir araya gelerek 04 Aralık 2023 tarihli bir protokolde imzaladı” denildi.

22 MİLYONLUK İCRA DOSYASINI KAPATTI

Bu protokolün gereği olarak Serin Uslu’ya 290 bin doların yanı sıra 4 milyon lira para verdi 22 milyon lira da icralık olduğu dosyaya ödeme yaptı. Uslu ise, anılan paralara karşılık Serin’e 8 gayrimenkul devretme vaadinde bulundu. Savcılık dosyasına göre Uslu’nun anılan mülkleri de devretmemesi ile taraflar arasındaki ipler koptu. Taraflar, geçen 4 Aralık'ta hazırladıkları protokolü imza altına aldı.

Kaynak: halktv.com.tr