Kanal blabla’daki yayınında konuşan Yılmaz Özdil, “Memleket öyle hala geldi ki nerdeyse resmi devlet görevlisinden fazla sahte devlet görevlisi var. Her mesleğin sahtesi var. Politikacının sahtesini henüz gören olmadı.” dedi.

TÜİK BAŞLI BAŞINA SOSYAL MEDYA FENOMENİ

Yılmaz Özdil, “TÜİK, Enflasyonu, işsizliği Dilan Polat’ın güzellik merkezi gibi bir makyajlıyorlar. Normalde yüzüne bakılmayacak rakamlar güzellik kraliçesi gibi oluyor. Geçen ay yaşam memnuniyetini botoksladırlar. Türk insanının mutluluk oranı Avrupa’dan yüksek çıktı. AKP’nin başarısının sırrı bu. İnanmazsan aç Instagram’a. Herkes imrenilecek bir ülkede, imrenilecek hayatlar yaşıyor. Herkes mutlu Türkiye’de. Bak Instagram’a ekonomik kriz vs. yok. Herkes gülümsüyor, bakımlı, kokteyl yudumluyor, gurme, çiçekler arasında, manzaralı bir yerde poz veriyor. Ne şikâyet ediyorsunuz. Ülke cennet, güllük gülistanlık.

Peki böyle olunca ne oluyor. Herkes o sosyal medyada gördüğü gibi yaşamak istiyor. Sosyal medyada ki yaşam standartlarına ulaşabilmek için her yolu deniyor. Kimisi memesini açıyor, kimisi torbacı oluyor. Kimisi Arda Turan’lar da gördük. Milli sporcular bile fazla para için tefecilik işine giriyor.

MİT’ÇİDEN FAZLA SAHTE MİT’Çİ VAR ÜLKEDE…

Bazıları da meslek sahibi olmadan mesleklerden yolunu bulmaya çalışıyor. Herkes bir yol bulma peşinde. Geçen hafta mesela sahte MİT’çiler yakalandı. Birisi Siirt’te yakalandı. Çakarlı otomobille dolaşıyormuş. Biri Çanakkale’de yakalandı. Belindeki tabanca bile kuru sıkı. Biride Balıkesir’de kendini MİT’çi diye tanıttığı kişiye bir sonraki gün Jandarma İstihbarat demiş öyle yakalanmış. Çek, senet işinden başı sıkışanları tokatlıyorlar. Sen merak etme ben MİT’çiyim şu kadar paraya işini hallederiz deyip parayı alıp toz oluyorlar. Sanki MİT’çiler çek, senet mafyası. MİT’çiden fazla sahte MİT’çi var ülkede…

SOSYAL MEDYADA YÜZBİNLERCE TAKİPÇİSİ OLAN SAHTE PSİKOLOGLAR VAR.

İzmir’de sahte psikolog yakalandı. Sahte diplomayla insanlara ilaç bile yazmış. Gerçek psikologmuş gibi TV’ye çıkarılan sahte psikologlar bile oldu bu ülkede. O TV’ler özür dileme gereği bile hissetmediler. Sosyal medyada yüzbinlerce takipçisi olan sahte psikologlar var. Para karşılığında internet üzerinden terapi yapılıyor. Sanal terapi.

BOYNUNA STETOSKOP TAKANA CERRAHLIK YAPTIRIYORUZ

Sahte doktor zaten rutin ülkede. Hatta birisinin foyası TTB Başkanının tutuklandığı gün ortaya çıkmıştı. Çapa’yı birincilikle bitirdim deyip Devlet hastanesinde ameliyata bile girdiği ortaya çıktı. Sayın ahalimiz tıptan o kadar iyi anlıyor ki TTB başkanını hapse tıkıyoruz. Boynuna stetoskop takana cerrahlık yaptırıyoruz. Çok anlıyoruz tıp işinden.

SAHTE HAKİM KADIN GERÇEK SAVCI İLE EVLENMİŞ

Antalya’da kadın sahte hakim yakalandı. Cübbe giyerek yargılama bile yapmış. Bunu da bırak. Sahte hakim kadının gerçek savcı ile evlendiği ortaya çıktı. Savcı kocasını bile ayakta uyutmuş. Üç yıl evli kalmışlar. Savcı koca HSK’nın listesini incelerken eşinin adını göremiyor. Anca üç yıl sonra huylanıyor. Sahte hakim gerçek savcı ile evlenmiş. Mesela Ankara’da sahte savcı yakalandı. Adliye’ye sahte kimlikle girerken yakalandı. Bu sahte savcının da gerçek polisle evli olduğu ortaya çıktı.

CÜBBEYİ TAKAN AVUKAT OLUYOR.

Meclis'ten X'e 'dijital telif' çağrısı... Ya geleceksiniz, ya katlanacaksınız! Meclis'ten X'e 'dijital telif' çağrısı... Ya geleceksiniz, ya katlanacaksınız!

Ülkeye bak kardeşim. Siirt’te sahte avukat yakalandı. Cübbesiyle aile mahkemesi koridorlarında dolaşıyordu. Oralarda tanıştığı kadınların boşanma davalarını üstleniyordu. Adamın inşaat işçisi olduğu ortaya çıktı. Cübbeyi takan avukat oluyor.

SAHTE ÖĞRETMENİ YILIN ÖĞRETMENİ SEÇTİLER.

Trabzon’da sahte öğretmen yakalandı. Bakın Allah aşkına ataması yapılmayan 700 bin, 800 bin öğretmen var bu ülkede atama bekliyor. Bu arkadaşın 19 yıldır öğretmenlik yaptığı ortaya çıktı. Atama bekleyen gerçek öğretmen var. Sahte öğretmen 19 yıldır öğretmenlik yapıyor bu ülkede. Bunu da geç bu sahte öğretmenin 2005 yılında Başbakanlık tarafından yılın öğretmeni seçildiği ortaya çıktı. Ataması yapılmayan öğretmenlerimiz canına kıyıyor, hergün bir tanesi intihar ediyor. Gerçek öğretmenlerimiz ekonomik olarak feci vaziyette sürünüyor. Sahte öğretmeni yılın öğretmeni seçtiler.

MESLEK SAHTECİLİĞİNDE YANİ SAHTE MESLEKLERDE TÜRKİYE’DE PATLAMA YAŞANIYOR.

İstanbul’da sahte polis yakalandı. Emniye amiri üniforması ile geziyormuş. Belinde tabanca çakarlı otomobil vs. adliyelerde iş takipçiliği yapıyormuş. Yakalandı adam manav çıktı. Manav polis. Manav emniyet amiri.

İzmir’de sahte general yakalandı. Sahte albay çok gördük ama sahte tuğgeneral ilk defa İzmir’de gördük. Meğer sahte general olmadan önce Bursa ve Mersin’de sahte MİT’çi olmuş. Yakalanınca ortaya çıktı. Sahte generalle beraber emir subayı da yakalanmıştı. Emir subayı yüzbaşı da sahte.

Adana’da sahte vali yakandı. Devlet hastanesine cihaz alacağız diye iş adamlarından bağış topluyor. Yakayı ele verene kadar Konya, Malatya ve Yozgat’ta da sahte valilik yaptığı ortaya çıktı. Adam bütün Türkiye’de valilik yapmış.

Aydın’da sahte kaymakam yakalandı. Kuşadası kaymakamı izine çıkmıştı. Onun yerine Söke kaymakamı vekalet ediyordu. Sahte Kaymakam Kuşadası’na geldi dedi ki İçişleri Bakanının yeğeniyim. Stajyer kaymakam olarak atandım. Göreve başladı 3 gün Kaymakam olarak yönetti. İmzalar attı. Garson olduğu ortaya çıktı. Garson, kaymakam olarak Kuşadası’nı yönetti.

Kocaeli’nde sahte müsteşar yakalandı. Hazine müsteşarıyım diye kendini tanıtıyordu. Eşi ile birlikte 5 yıldızlı otellerde kalıyordu. Hallederim diyerek maliye ile sorunu olan iş adamlarını tokatlıyordu.

İstanbul’da sahte müfettişler yakalandı. Kendilerini SGK müfettişi olarak tanıtıyorlar. Kuaför, güzellik salonlarını denetim yapıyorlar. Ceza tehdidiyle para koparıyorlar. Sahte müfettiş ekibinden birinin Suriyeli olduğu ortaya çıktı. Suriyeli para tokatlıyor.

Bartın’da sahte imam yakalandı.

Adana’da sahte muhtar yakalandı.

Aydın’da sahte bankacı yakalandı. Kamu bankasından kredi ayarlayacağım diyerek çiftçileri dolandırıyor.

Bursa’da sahte gümrük muhafaza memuru yakalandı.

Mersin’de sahte morg görevlisi yakalandı. Cenazen oluyor adam oradan bile para tokatlıyor.

İstanbul’da sahte pilot yakalandı. Havalimanında üniforma ile dolaşıyordu. Kendisini pilot olarak tanıtıp hostesleri tokatlıyordu.

HER MESLEĞİN SAHTESİ VAR. POLİTİKACININ SAHTESİNİ HENÜZ GÖREN OLMADI.

Memleket öyle hala geldi ki nerdeyse resmi devlet görevlisinden fazla sahte devlet görevlisi var. Ama dikkat ediyorsanız hiç sahte politikacı yakalanmıyor. Her mesleğin sahtesi var. Politikacının sahtesini henüz gören olmadı. Milletin gözünün içine baka baka devlet adamıymış gibi davranan pek çok politikacının aslında düpedüz sahte devlet adamı oldukları hiç ortaya çıkmıyor. Her mesleğin sahtecisi yakalanıyor. Politikacıların hepsi gerçek.” dedi.

Editör: Feridun Özbek