Yılmaz Özdil, şair ve yazar Süreyya Berfe’nin vefatı üzerine YouTube yayınında duygusal anlar yaşadı. Özdil, “Çok güzel abiymiş. Seni asla unutmayacağım. Elbet yeniden bir gün görüşmek üzere Süreyya abi.” dedi.

Yılmaz Özdil yayınında, “Süreyya Berfe’yi kaybettik. Varlığı ile onur duyduğumuz bir şairdi. Aslında soyadı (Kanıpak) başkaydı. Çok yakın arkadaşı olan Cemal Süreya’nın önerisiyle kar gibi bembeyaz, tertemiz manasında Berfe soyadını aldı. Kaderin cilvesine bakın ki Cemal Süreya 9 Ocak’ta vefat etmişti. Süreyya Berfe’de 9 Ocak’ta son nefesini verdi. Müthiş adamdı. Ne zaman başım sıkışsa ne zaman linç edilsem telefonum çalardı arardı mutlaka moral verirdi. Güç bulmam için yaşanmış hatıralarından örnekler anlatırdı. Çok güzel abiydi. Çok güzel yazardı.

“Gidilir gelinir.

Belki sağsalim dönülür, hepsi o kadar.

Günler geceler çabuk geçer.

Çabuk geçmez şaşkın bir çocuğun hüznü

Vapurlar, arabalar, karlar çabuk geçer.

Ayrılık da özlem de herşey...

Herşey çabuk geçer

Ve birden gün ağarır.

Hepsi o kadar.” Süreyya Berfe

Hepsi o kadardır hakikaten. Hayat denilen bu kadardır. Süreyya Berfe’nin anlattığı gibi. Çok güzel abiymiş. Cenazesi 10 Ocak Çarşamba günü İkindi namazından sonra Urla Zeytin alan Camisinde kılınacak. Zeytin alanı mezarlığına defnedilecek. Seni asla unutmayacağım. Elbet yeniden bir gün görüşmek üzere Süreyya abi.” dedi.

Editör: Feridun Özbek