Anlatırsan Film Olur” isimli reality showunu YouTube kanalı üzerinden yapan usta yönetmen Yunus Şevik, 42 bölüm çekerek ve 25 milyonluk izlenmeye ulaşarak önemli birde başarıya imza attı.

Bölümler içinde en çok izlenmeye ulaşan 5 gerçek hayat hikâyeden birini senaryolaştırıp filme alan Yunus Şevik, Sevgi Görmez ismindeki kadının çocukları için mücadelesi ve yaşam savaşı, bizi çok etkiledi ve beyaz perdeye aktardık, ilk kez ünlü olmayan halktan birinin hayatı gördüğü ilgi dolayısıyla sinema filmi oldu, ifadesinde bulundu.

Senaryosunu ödüllü film senaristi Esma Şevik’in yazdığı ''Yaşamak İstiyorum'' isimli sinema filminin başrollerinde Ayşegül Kaygusuz, Osman fındık, Yavuz Aksoy, Gazel Yüksel, Erol Aydemir, Sema Aydemir, Hülya Ses, Esra Vural, Eylül Aydağ gibi önemli oyuncular rol aldı.

Gerçek bir hikâyeyi çekmenin en zor kısmının realiteden uzaklaşmak ve gerçek duyguları verememek olduğunu dile getiren başarılı yönetmen Yunus Şevik, oyuncularımız ve senaristimizle bu zorluğu başarıyla geçtik vurgusunu yaptı.

Hayata geçirdiği her işte başarıyı yakalayan ve hazırlayıp sunduğu reality showdan film çıkaran ünlü yönetmen Yunus Şevik “ Yaşamak İstiyorum isimli sinema filmim  benim için çok kıymetli, 3 yıl boyunca ilmek ilmek emek verdiğim bir proje....birçok insanın hikayesini dinleyip, içlerinden 42 konuğun hikayesini 1 sene de çekip, sonunda buradan 1 film hikayesini filme almak çok güzel bir duygu.....yapılmamış olanı yapmak, sinema tarihinde farklı işlerle anılmak sanat ve sinema adına iz bırakmak manevi olarak çok kıymetli bir duygu, o yüzden mutluyum iyi ki çekmişim” dedi.

Reality showdan çıkan hikâye ile beyaz perdeye aktarılan dram tarzındaki Yunus Şevik imzalı ''Yaşamak İstiyorum'' isimli sinema filmi vizyon için geri sayıma başladı.

Senaryosunu Esma Şevik'in yazdığı filmin 5 Nisan 2024'te vizyonda olması bekleniyor. 

Filmin Konusu: Dijital dünyada 25 milyon kişiye ulaşan “Anlatırsan Film Olur” programı sonucu hayata geçen, “Yaşamak İstiyorum” sinema filmi, çocukluğundan itibaren ayakta kalmaya çalışan Sevgi Görmez’in iniş çıkışlarla dolu gerçek hayat hikayesini beyaz perdeye taşımaktadır. İlk defa halktan bir insanın hayatı bir program sayesinde film olmuştur. Sevgi Görmez, hayatının çocukluk dahil her döneminde ihanet ve saf kötülüğün karşısında dimdik durabilmek için ayrı bir acı ve mücadele ile yaşam savaşı vermiştir. Bu film 1970’li yıllardan günümüze bir kadının yaşama tutunmasını, konu kendi çocukları olduğunda bir annenin ne kadar güçlü olabileceğini gözler önüne sermekte, çocukluk ve gençlik yıllarını içeren bir dönem filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ödüllü film yönetmeni Yunus Şevik’in kadrajından göreceğimiz “Yaşamak İstiyorum” dram filmi, herkesin içinde bir umut ve ışık olarak kalacak, gözyaşları içerisinde olaylara tanık olacaksınız. Sevgi Görmez… adı gibi sevgi görmeyen bir kadının trajik hikayesi…

Kaynak: İGFA