Bozüyük Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu tarafından hazırlanan sergi Metristepe Kültür Merkezi Fuaye Salonu’nda Bozüyüklü sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

2 gün boyunca sanatseverlerin ziyaretine açık olacak Bozüyük Belediyesi Zeki Müren ve Şükrü Tunar Sergisi’nde Zeki Müren ve Şükrü Tunar’ın fotoğrafları, albüm kapakları, el yazıları, kullandıkları eşyalar, Zeki Müren’in film afişleri ve sahne kostümleri gibi özel objeler sergilenirken sergi salonunda ziyaretçilerin anı fotoğrafı çekebilecekleri özel bir fotoğraf köşesi de bulunuyor.

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu törende ülkemizin sanat tarihine damga vurmuş 2 değerli sanatçı Sanat Güneşimiz Zeki Müren’i ve klarnet virtüözü ve büyük bestekar Şükrü Tunar’ı rahmet ve minnetle andı. Başkan Bakkalcıoğlu ayrıca her zaman sanatın ve sanatçının yanlarında olduklarını belirterek serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese ve özellikle katılımları nedeni ile Zeki Müren’in ailesi Özlem Güner ve eşi İlknur Güner’e teşekkür etti.

Özlem Güner’de Bozüyük’te böyle güzel bir etkinliğin gerçekleştirilmesi ve akşam yapılacak konser programı ile ilgili olarak duyduğu memnuniyeti dile getirerek “bizim onur gecemiz bunlar ve sizler olmasanız, sanatseverler olmasa bu geceler hiç olmaz ve sanatsever başkanlar olmasa gerçekten olmaz. Ama bu kadar gülümseyen bir Bozüyük gördüğümüz için ben ve eşim çok mutluyuz gerçekten” diyerek teşekkür etti.

Açılış töreninin sonunda Başkan Bakkalcıoğlu Anı Defterini imzalayarak deftere şu notu yazdı; “Ülkemizin mihenk taşı, nadir sanatçılarından rahmetli Zeki Müren’i anmanın Bozüyük’te onun yaşam parçalarını birleştirerek halkımızla buluşturmanın onurunu taşıyorum, rahmetliyi minnetle saygıyla anıyorum.”

Kaynak: WOLA