Prof. Dr. Marcus Graf küratörlüğünde 18 sanatçının eserlerinin sergilendiği İyilik İçin Sanat Derneği ve Kültür AŞ işbirliğiyle düzenlenen “Umut ve Güven” Sergisi, Taksim Sanat’ta kapılarını açtı.

Ulusal ve uluslararası alanda başarılar elde etmiş toplam 18 sanatçının eserlerinin sergilendiği “Umut ve Güven” Sergisi’nin gelirleri, İyilik İçin Sanat Derneği’nin Hatay’da yürüttüğü “Kadın ve Çocuk Dostu Alanlar” projesine bağışlanacak.

Ahmet Oran, Alea Pınar Du Pre, Ayla Turan, Azade Köker, Bedri Baykam, Burcu Perçin, Devrim Erbil, Ebru Uygun, Ekrem Yalçındağ, Emre Namyeter, Gülveli Kaya, Haluk Akakçe, Horasan, Mehmet Güleryüz, Murat Germen, Seydi Murat Koç, Süleyman Saim Tekcan ve Yiğit Yazıcı gibi birbirinden değerli sanatçıların katılımıyla gerçekleşen sergideki eserler, İyilik İçin Sanat Derneği’nin web sitesi iyilikicinsanat.org üzerinden satışa sunuldu.

Serginin küratörü Prof. Dr. Marcus Graf: “6 Şubat 2023’te meydana gelen deprem, ölçülmesi mümkün olmayan bir acı ve drama yol açtı; milyonlarca insan büyük boyutlarda bireysel ve toplu travmadan muzdarip oldu. Bu bağlamda, sergiye katılmayı kabul eden 18 çağdaş sanatçının eserlerinin satışından elde edilen ekonomik katkı, toplumun yeniden inşasına destek olmak için kullanılacak. Bu anlamda Umut ve Güven Sergisi, mutsuzluktan, sefaletten ve felaketlerden çıkış yolu bulmaya yönelik zorlu arayışımızda, sanatın iyileştirici gücünün yanı sıra, karanlıkta bir ışık işlevi görerek umudun keşfedilebileceği ve güvenin inşa edilebileceği vurguluyor.” dedi.

Sergi, 2 Temmuz’a kadar Taksim Sanat’ta gezilebilecek.

Editör: Feridun Özbek