Sunay Akın, Nazım Hikmet’in bilinmeyenlerini artİstanbul’da anlattı. Sunay Akın, Nazım Hikmet’in bilinmeyenlerini artİstanbul’da anlattı.

16’ncı Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu bu yıl farklı bir konseptte Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümüne özel düzenlenecek.

Tepebaşı Belediyesi tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu için kente gelen sanatçılar, kentin dört bir yanını süsleyen Pişmiş Toprak Sempozyumu eserlerini gezdi. Ardından ise Cumhuriyetimizin 100. yılına özel eseri ortaya çıkarmak için çalışmalarına başladı.

Her yıl olduğu gibi yine birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan sempozyum bu yıl da sanat etkinlikleri, sergiler, sanatçı sunumları, torna yarışmaları ile dopdolu olacak. Öte yandan el emeği ürünler satış noktaları, yemek yarışmaları, konserler ve çocuk atölyeleri de Eskişehirlilere sanat dolu günler yaşatacak.

ÇALIŞMALARA BAŞLADILAR

Bu kapsamda kente gelen sanatçılar kentin dört bir yanını süsleyen ve belediye hizmet binası içinde yer alan Pişmiş Toprak Sempozyumunda ortaya çıkan sanat eserlerini gezerek farklı teknikleri inceleme fırsatı yakaladı. Ardından ise Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda bulunan sempozyum alanına geçerek 100. yıla özel eseri ortaya çıkarmak için çalışmalarına başladı.

SERGİ AÇILIŞI 4 EYLÜL’DE

Öte yandan sempozyum sanatçıları tarafından hazırlanan 16’ncı Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sergisi’nin açılışı 4 Eylül Pazartesi günü saat 15.00’te Atila Özer Karikatürlü Ev’de gerçekleşecek.

Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun açılış töreni ise 4 Eylül Pazartesi günü saat 18.30’da Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda gerçekleşecek.

Kaynak: WOLA