Pelin Çift'in sunumu, Prof. Dr. Tufan Gündüz'ün katkılarıyla TRT 1’de ekranlara gelen 3'te 3 Bilgi Yarışmasında 500 bin liralık büyük ödülü Diyar Myradov kazandı.

İran film ve dizileri Türkçe alt yazılı Persiana Tv’de İran film ve dizileri Türkçe alt yazılı Persiana Tv’de

Yarışmanın bu hafta yayınlanan bölümünde yer alan yarışmacı Diyar Myradov, başarılı performansıyla göz doldurdu. Hem bilgisi hem de analiz yeteneğiyle izleyenleri hayran bırakan yarışmacı, her üçlemede bir sorulan "tamam mı devam mı?" sorularının hepsine "Devam" yanıtı verdi ve 500 bin liralık son üçlemeyi açtırdı.

Üçlemenin son sorusuna gelen Myradov, "Ünlü film serisi Matrix'le özdeşleşen 'siyah ekran üzerinde akan yeşil kodların' gerçekte ne olduğunu ortaya çıkmıştır?" 500.000 TL değerindeki soruyla karşılaştı.

Şıklarda, A. Televizyon kullanım kılavuzu, B. İspanyolca bir çocuk şarkısı ve C. Sushi tarifi vardı. Son ana kadar farklı şıklar üzerinde yorumlar yapan ve bazen kararsız kalan Myradov, son olarak C. Sushi tarifi cevabında mutabık kalarak doğru yanıtı bulmayı başardı ve büyük ödülün sahibi oldu.

Myradov kazandığı paranın bir miktarıyla, Malatya’da yaşadığı sırada hasar gören evlerinin maddi hasarını karşılamak için kullanacağını ve aynı zamanda uzun süredir doğup büyüdüğü topraklara, Türkmenistan’a seyahat etmek istediğini belirtti.

Kaynak: WOLA