Acun Ilıcalı, Hull City'nin ardından yeni bir kulüp daha satın aldığını sosyal medya hesabından duyurdu.

İrlanda Premier Ligi’nde mücadele eden Shelbourne FC'nin hisselerini aldığını duyuran Acun Ilıcalı’nın yakın zamanda başka ne tür bir yatırım yapacağı merak ediliyor.

Acun Ilıcalı paylaşımında "Hull City ile başlayan güçlü futbol yatırımlarımız İrlanda Premier Ligi’nin en eski ve köklü kulüplerinden Shelbourne FC’nin çoğunluk hisselerini almamızla devam ediyor. Hedefimiz Shelbourne FC ile birlikte Avrupa Kupaları’na katılmak, önemli başarılar elde etmek ve birçok yeteneği dünya futboluna kazandırmak. İrlanda futboluna, kulübün potansiyeline ve taraftarlarımıza olan inancımız sonsuz." dedi.

Kulüp sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise “Shelbourne FC, Acun Ilıcalı tarafından kurulan Acun Medya kulübün çoğunluk hissedarı haline geldiğini duyurmaktan mutluluk duyar.” ifadelerine yer verdi.

Shelbourne FC, anlaşma ile Hull City FC’nin de Acun Ilıcalı’da olmasının maddi bir sinerji oluşacağı için kulübe ek fayda getireceğini düşünüyor.

Shelbourne FC başkan yardımcısı Andrew Doyle şunları söyledi: "Bu, Shelbourne Futbol Kulübü için dönüşümsel bir anlaşma ve Shelbourne İrlanda'nın hem ülke içinde hem de İngiltere'deki en başarılı futbol kulübü olma hedeflerimize büyük bir destek. ACUNMEDYA, Shelbourne ve Hull City'nin yönetim uzmanlığı ve kaynaklarıyla sinerjiyi dahil olan herkes için çok önemli olabilecek şekillerde geliştirmek için büyük fırsatlar olacak." dedi.

Editör: Feridun Özbek