Seyhan Belediyesi, eski Çırçır Fabrikası'nı farklı sanat etkinliklerinin aynı anda yapılabildiği bir sanat merkezi'ne dönüştürme çalışmalarında sona yaklaştı.

1950'li yıllarda inşa edilen ve uzun yıllar boyunca kent ekonomisine katkıda bulunduktan sonra faaliyetleri durduğu için atıl hale gelen Çırçır Fabrikası Seyhan Belediyesi tarafından kamulaştırıldı. "Seyhan Sanat Merkezi"ne dönüştürülmek üzere 29 Aralık'ta temeli atılan Çırçır Fabrikası’nın Eylül ayında açılması bekleniyor.

AYNI ANDA FARKLI ETKİNLİKLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

İki ayrı yapıdan oluşan Sanat Merkezi'nde taş bina içerisinde konser salonu, defile, sergi ve benzeri amaçlarla kullanılacak çok amaçlı bir salon, diğer bina ise 7 farklı atölyeyi barındıran bir yapı olarak sanatseverlere hizmet verecek.

YAZLIK SİNEMA NOSTALJİSİ DE YAŞATILACAK

Merkezin açık alanı da başta yazlık sinema gösterimleri olmak üzere farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak.

KÜLTÜR-SANAT ETKİNLERİNİN KALBİ BURADA ATACAK

Seyhan Sanat Merkezi, kentin sanat ve kültür ihtiyacını karşılayacak kapasitesiyle Adana'nın gözbebeği olacağını dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, "25 Milyonluk yatırımla Adana'ya yakışan bir sanat merkezini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki ay açılışını gerçekleştirmeyi planladığımız Seyhan Sanat Merkezi, Adana'da kültür sanat etkinliklerinin kalbinin attığı bir merkez haline gelecek." diye konuştu.

Editör: Feridun Özbek