Mersin Mezitli sahilinde Kültür Park içerisinde bulunan Adres Okuma Salonu eşsiz Akdeniz manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Adres Okuma Salonu içerisinde, 16 bilgisayar, farklı kategorilerdeki 12 bin kitap ile birlikte bir de dijital kütüphane bulunuyor. Dijital kütüphane de şu an 1234 kitap çeşidi bulunuyor.

Yazın serin, kışın sıcak ortamıyla, sabah 08.00’den akşam 22.00’ye kadar hizmet veren Adres Okuma Salonunda sınırsız internet ve ücretsiz çay, kahve imkanları bulunuyor.

Okuma salonunun açıldığı günden şimdiye kadar, her gün üye sayılarını artırdıklarını ifade eden Adres Okuma Salonu Sorumlusu Hakkı Uysal, “Şu anda okuma salonumuza kayıtlı üye sayısı 25 bini buldu. Salonumuz açıldığı günden bugüne kadar ise, 50 binin üzerinde ziyaret edildi” dedi. Şehrin dört bir yanından okuma salonuna büyük bir ilginin oluştuğunu belirten Uysal, “Vatandaşlarımız burada sunmuş olduğumuz bütün imkanlardan faydalanıyorlar. Şehrimizin sosyal ve kültürel anlamda büyük bir açığını kapatmış durumdayız” dedi.

Editör: Feridun Özbek