Güçlü prodüksiyonu, etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla izleyicileri ekran başına kitleyen ‘Al Sancak’ dizisinin on dokuzuncu bölümü, 15 Haziran Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarına geliyor.

Al Sancak’ta Ali Yüzbaşı ve Pençe Timi’nin, Boran’ın elinden  Nadia ve Süleyman’ı kurtarmaları ve Ali Yüzbaşı ile Nadia’nın Ahtapot’un kolu olan Boran’ı öldürmeleri bölüme damga vurdu.

‘AL SANCAK’IN 18. BÖLÜMÜNDE NELER OLDU?

Ali Yüzbaşı ve Pençe Timi, Boran tarafından çok zor bir karar vermek zorunda bıraktı. Bir tarafta Nadia ve Süleyman’ın hayatı diğer tarafta ülke güvenliği söz konusuydu. Eğer Ali, Boran’ın şartlarını kabul ederse atom bombası geri dönüşsüz bir yola çıkacak, sonunda döne dolaşa Türkiye’yi vuracaktı. Ali Yüzbaşı, bu cendereden çıkabilmek için hiç kimsenin cesaret edemeyeceği müthiş bir hamlede bulunarak bomba uzmanı Mustafa Başçavuş’a zaman ayarlı atom bombasını aktif hale getirmesini emretti. Mustafa, emri yerine getirdi ve geri sayım başladı. Atom bombasının patlamasından Pençe Timi son anda kurtulurken açığa çıkan Nadia, infaz öncesi Ahtapot tarafından sorgulanmak üzere yola çıkarıldı. Süleyman da yanındadır. Pençe Timi’nin sıkışıp kaldığı tesisin dışı Boran’ın adamlarıyla doluyken Ali, bir yolunu bulup Sabri ile beraber dışarı çıktı.  Ali Yüzbaşı ve Sabri önce Süleyman’ı daha sonra Nadia’yı; ahtapotun elinden kurtarmayı başardı.  Ali Yüzbaşı ve Nadia’nın peşine takılan Boran’ı ise Ali Yüzbaşı ile Nadia öldürdü.

Güçlü prodüksiyonu, etkileyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla TRT1 ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘Al Sancak’ın başrollerini Uğur Güneş ve Gülsim Ali İlhan paylaşırken dizide ayrıca; R. Aybars Düzey, Emre Dinler, Cem Kurtoğlu, Ahmet Yenilmez, Nihat Altınkaya, Funda İlhan, İdris Nebi Taşkan, Ahmet Olgun Sünear, Melih Özdoğan, Tezhan Tezcan, Ömer Faruk Aran, Murat İnce, Fatih Gühan ve Çağlar Sayın gibi başarılı isimler rol alıyor. Al Sancak dizisinin senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Mehmet Arı, Selman Kılıçaslan ve Yelda Arıtaş Erdem kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise Günay Günaydın oturuyor.

Editör: Feridun Özbek