Bilecik’teki ilk SMA Tip 2 tanısı konulan Emine Aydem Dürük’ün tedavi masrafının karşılanmasına katkı amacıyla düzenlenen konserinde duygu dolu anlar yaşandı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen konserde Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi eğitmenleri yer aldı.

Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, belediye başkan yardımcıları, sivil toplum kuruluşu ve dernek temsilcileriyle siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katıldığı konserde Aydem bebek için bağış toplandı.

BELEDİYE BAŞKANI KAYA: ‘’BİLECİK AYDEM BEBEĞİ YAŞATMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPACAK’’

Başkentin kadınları şiir dinletisinde buluştu. Başkentin kadınları şiir dinletisinde buluştu.

Konser öncesinde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Sadık Kaya, Bilecik’in Aydem bebeği yaşatmak için elinden geleni yapacağını belirterek, şunları söyledi:

‘’Öncelikle; Bu anlamlı kampanyamızda bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Konserde yer alan Belediyemiz Sanat Akademisi eğitmenlerini de kutluyorum. Bilecik Valiliği ve Belediye Başkanlığı işbirliğinde anlamlı bir kampanyayı gerçekleştirmek üzere bu konserimizi gerçekleştirdik. Başta Bilecik olmak üzere ülkemizde binlerce kişinin seferber olduğu Aydem Bebeğimizin tedavi masrafını karşılamak üzere bir araya geldik.

Sma Tip 1 ve 2 ölümcül kas hastalığı  malesef çok hızlı ilerleyen ve tedavi süreci kısıtlı olan bir hastalık. Emine Aydem Dürük isimli kızımıza 24 aylıkken konan teşhis konuldu ve kızımız, Bilecik’in ilk ve tek bu hastalığa sahip kızı.’’

BAĞIŞ KAMPANYASININ SOSYAL MEDYA ORGANLARINDA PAYLAŞILMASI ÇOK ÖNEMLİ

Bilecik’in tek yürek olarak mücadeleyi sürdürmesi gerektiğini kaydeden Başkan Kaya, ‘’Tedavi için gerekli olan 56 milyonun sadece %5’lik kısmı toplandı. Mücadelenin artarak devam etmesi Bilecik’in kendi kızına sahip çıkması gerekmektedir.  Bu anlamlı gecede Aydem bebeğimiz için buraya gelerek bizleri yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, bu konserde yer alan Belediyemiz Sanat Akademisi eğitmenlerini de kutluyorum. Bundan sonra hepimizin görevi Aydem bebeğimizi tanıdıklarımızla paylaşmak, sosyal medya organlarında paylaşım yapmak ve elimizden gelen desteği sağlamak olacaktır.’’

AYDEM’İN ANNE VE BABASI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Duygu dolu anların yaşandığı konserde sahneye kızı Aydem’le birlikte çıkan Serkan ve Fatma Dürük gözyaşlarını tutamadı.

Kendilerini yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ettiğini dile getiren Baba Serkan Dürük, ‘’Evladımızın her gün gözümüzün önünde eriyip gitmesi bizleri çok zorluyor. Kızım ‘Baba bana pembe ayakkabı alacak mısın’ diye soruyor. Bizleri yalnız bırakmadığınız için herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

BİLECİK BELEDİYESİ KAYI ŞİRKETİ İŞLETMELERİNİN İKİ GÜNLÜK GELİRİ AYDEM BEBEĞE BAĞIŞLADI

Konserde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ise Bilecik Belediyesi Kayı A.Ş’ye ait işletmelerden gelen 200 bin TL’lik gelir yanı sıra konser öncesi stantlarda satılan 80 bin TL’lik ürünün de satın alınarak, Aydem bebeğe bağışlandığını, dile getirdi.

Kaynak: WOLA