İBB Şehir Tiyatroları Frankfurt’da düzenlenen festivale Lucy Kirkwood’un yazdığı, Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği en beğenilen oyunlarından “ Sivrisinekler” ile konuk oluyor.

16 – 26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen “11. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali”ne en beğenilen oyunlarından “ Sivrisinekler” ile konuk olan İBB Şehir Tiyatroları Lucy Kirkwood’un yazdığı, Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği oyunu 24 Mayıs 2024 Cuma günü 19.00’da Gallus Theater’da sahneliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı ile Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğu’nun desteklediği festival, 4 Ocak’ta yitirdiğimiz Şehir Tiyatroları sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Ayla Algan’a ithaf ediliyor.

SİVRİSİNEKLER

ETi Çocuk “Bir Bilmecem Var Çocuklar” ile perdelerini açıyor ETi Çocuk “Bir Bilmecem Var Çocuklar” ile perdelerini açıyor

Alice, Cenevre’de Higgs Bozonu’nun varlığını kanıtlamak için yapılan “Büyük Hadron Çarpıştırıcısı” projesinde çalışan bir bilim insanıdır. Kendisi gibi bilim insanı olan kocası, çocukları Luke küçükken ortadan kaybolmuştur ve bu onların hayatındaki kara deliktir. Oyunda Ayşin Atav, Yeliz Gerçek, Senan Kara, Özgür Dereli, Ahhan Şener, Pınar Demiral, Volkan Öztürk, Ümran İnceoğlu, Pınar Pamuk rol alıyor

Kaynak: WOLA