27’inci kişisel sergini düzenleyen Prof. Ayşegül Türedi Özen 2002-2022 yılları arasında yaptığı seramiklerden bir seçki oluşturdu.

Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’nin 7’inci, Özen’in ise 27’nci kişisel sergisi olan “Kuşlar, Evler, Ağaçlar”, 29 Şubat Perşembe gününe kadar açık olacak.

Odunpazarı Belediyesi, Arasta Çarşısı içinde yer alan bir binayı, seramiğin serüvenini yansıtan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi’ne dönüştürdü.

29 Temmuz 2022’de açılışı yapılan Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, bu kez Prof. Ayşegül Türedi Özen’in “Kuşlar, Evler, Ağaçlar” adını verdiği sergiye ev sahipliği yapıyor.

“100 YAŞINDAKİ CUMHURİYETİMİZİN BİR KADIN SANATÇISI VE AKADEMİSYENİ OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞIYORUM”

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün armağan ettiği topraklarda, 100. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizin bir kadın sanatçısı ve akademisyeni olmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyorum” sözleri ile konuşmasına başlayan Prof. Ayşegül Türedi Özen, Eskişehir Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galericisi Sergi Odasının 7’inci, kendisinin ise 27’inci kişisel serginin açılışını yapmanın heyecanını yaşadığını belirtti. Başkan Kurt’a sanata ve sanatçıya verdiği destek için teşekkür eden Özen, Odunpazarı Şehrin Ateşi Seramik Galerisi hakkında bilgi verdi.

12 Mart sergisi Ankara Resim ve Heykel Müzesinde 12 Mart sergisi Ankara Resim ve Heykel Müzesinde

Özen, “Kuşlar, Evler, Ağaçlar” adını verdiği serginin 2002-2022 yılları arasında yaptığı seramiklerden bir seçki olduğunu dile getirdi.

Sergi, “29 Şubat Perşembe gününe kadar açık olacak.

Kaynak: WOLA