Bir kitap şenliği hayaliyle 2019 yılında yola çıkan “Kıraathane Kitap Şenliği” bu yıl 15-24 Eylül tarihleri arasında beşinci yaşında kitapseverlerle buluştu.

Okumaya, yazmaya ve kitaplar üzerine konuşmaya odaklanacak, bağımsız butik yayınevlerine ortak bir üretim ve dayanışma alanı açacak bir kitap şenliği hayaliyle yola çıkmıştı.

Bağımsız yayınevlerinin ortak emeğiyle gerçekleştirilen şenlik katılımcı yayınevlerinin çalışanlarının ve okurlarının davetli olduğu bir partiyle başladı.

30 yayınevinin kitaplarını sergilediği, ayrıca gerek dijital ortamda gerekse Kıraathane binasında okurları yazarlar, çevirmenler ve akademisyenlerle bir araya getirecek 24 etkinlikle dolu dolu bir şenlik planlandı.

Cumhuriyetin 100. yılında Türk Maarif Ansiklopedisi yayımda Cumhuriyetin 100. yılında Türk Maarif Ansiklopedisi yayımda

ŞENLİĞE KATILAN YAYINEVLERİ: 160. Kilometre, Akademim, Alef Yayınevi, Aras Yayıncılık, Avesta Yayınları, Axis Yayınları, Beyoğlu Kitabevi, Encore, Espas Kuram Sanat, Flaneur, Ginko Kitap, Habitus Kitap, Harfa, Holden Kitap, İlksatır, İrene Kitap, istos yayın, Kıraathane Kitapları, Lemis, Lîs, Livera, Manifold, Manos Kitap, NotaBene, Otonom Yayıncılık, Raskol'un Baltası, Siren, Tabiat Kitap, Tefrika Yayınları, Telemak, Yazın Yayıncılık.

24 Eylül’e kadar sürecek “Kıraathane Kitap Şenliği’nin ayrıntılı programına www.kiraathane.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: WOLA