Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Alaşehir ilçesindeki konak Alaşehir Belediyesi tarafından Kent Müzesi olarak yeniden hayata kazandırıldı.

Alaşehir Soğuksu Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Saint Jean Kilisesi ve tarihi Yıldırım Beyazıt Camii’ne komşu olan tarihi bina Alaşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek, turizm danışma ve kültür konağı olarak hizmet verecek.

İçerisinde Alaşehir’in tarihi bilgileri, panolar, telefon, gramofon, eski gazeteler, fotoğraflar, dirhemler, eski paralar, Bakkal Şükrü’ye ait fotoğrafların bulunduğu konak açılışında konak içerisini gezen Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, eski telefon rehberini incelerken, kendi babasının telefon numaralarını bularak, eskiden duyduğu bir karşı ödemeli telefon aramalarından bahsetti.

600 yıllık Haliç Tersanesi “İstanbul Sanat”a dönüştü 600 yıllık Haliç Tersanesi “İstanbul Sanat”a dönüştü

Bakkal Şükrü’nün torunu Makine Mühendisi Lütfü Araç ise, "Bu mekanı rehabilite edip, tekrar konak olarak kazandıran, Bakkal Şükrü ismini yaşatan, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’na çok teşekkür ediyoruz, emeklerine ellerine sağlık." dedi.

Kaynak: WOLA