Bursa'da Yıldırım Belediyesi, Yıldırım’a 5 yılda 3 milyon metrekare yeşil alan vizyonu kapsamında 100 bin metrekarelik Cumalıkızık Orman Parkı’nı Bursa’ya kazandırdı.

Balaban Mesire Alanı ve Büyükşehir Belediyesi desteği ile ilçeye kazandırılan Vakıf Bera Kent Parkı’ndan sonra Cumalıkızık Orman Parkı’nı hizmete açtı.

Tarih ve doğa birlikteliğinin en nadide örneklerinden olan Cumalıkızık’ta hizmete açılan Orman Parkı; 81 bin metrekaresi orman konseptine göre özel mera karışımı ile yeşillendirilen toplam 100 bin metrekarelik alana sahip.

Cumalıkızık Orman Parkı’nda ayrıca 50’s i kamelya olmak üzere 250 adet piknik oturma alanı, 360 araçlık otopark, orman konseptine uygun oyun alanı, mescit, büfe gibi birimler yer alıyor.       

ZENGİNLİĞİNE ZENGİNLİK KATIYORUZ

Tarih ve Doğa şehri Bursa’nın bu özelliklerini en güzel yansıtan yerlerden birisinin Cumalıkızık olduğunu hatırlatan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Cumalıkızık gerek tarihi dokusu gerek doğası Bursa’mızın dünyaya açılan penceresi. Biz bu nadide beldemizi bir taraftan koruyarak diğer taraftan da zenginliklerine yeni zenginlikler ekleyerek evlatlarımıza bırakmak istiyoruz. Cumalıkızık, adeta dün bugün ve yarını aynı anda yansıtıyor. 100 bin metrekarelik orman parkımız Cumalıkızık’ı daha da değerli hale getirecek” dedi.

BURSA’YA ÇOK YAKIŞTI

Bursa Valisi Yakup Canbolat, “Tarihi Cumalıkızık Köyü’ne değer katacak Cumalıkızık Orman Parkı, şehrin çehresini değiştiren ilçenin marka değerini arttıran 7’den 77’ye herkesin hoşça vakit geçireceği önemli bir sosyal yaşam alanı oldu.” dedi.

Kaynak: igf