Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin üçüncüsünü düzenlediği ‘Bursa’nın köşe taşları tarihi yapılar’ temalı Ulusal Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nda Ufuk Turpcan birinci, Adem Türkel ikinci, İsmail Taşgeldi de üçüncü oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen Ulusal Bursa Fotoğrafçılar Maratonu’nda Bursa’nın köşe taşı olan tarihi eserlerini kare kare kayıt altına alarak, kentin kültürel hafızasını tazelendi.

Bursa ağırlıklı olmak üzere İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir, Ankara ve İzmir’in de aralarında olduğu 19 şehirden 300 fotoğrafçının başvurduğu ve 742 fotoğraf yüklemesinin yapıldığı maratonda Bursa’nın tarihi güzellikleri objektife yansıdı.

Bursa’nın tanıtımına katkı sağlamak, tarihi açıdan doğal bir plato olan Bursa’nın değerlerini fotoğraf sanatıyla buluşturmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bursa Ulusal Fotoğrafçılar Maratonu, Tayyare Kültür Merkezi’nde ki ödül töreni ile tamamlandı.

Yapılan değerlendirmede,

Uşak’tan katılan Ufuk Turpcan birinci olarak, altın madalya almaya hak kazandı.

İstanbul’dan katılan Adem Türkel ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Kayseri’den katılan İsmail Taşgeldi de üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Mansiyona değer görülen

Fatih Bayçora, Mert İsmail Şanal ve Muhammet Musab Gümüş mansiyon kazandı.

Jüri Özel Ödülü’nün sahibi Arif Miletli oldu.

Kaynak: igf