Necip Fazıl Ödülleri’nde Müzik dalında ödüle layık görülen Büşra Kayıkçı, zulümler karşısında insanlığın sessiz, ümmetin dağınıklığından hüzünlendiğini ve bir çatı altında birleşebilmek ümidiyle eserinin adını “Kubbe” koyduğunu ifade etti.

Star Gazetesi'nin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle 'Doğdu Batmayan Güneş' temasıyla düzenlediği Necip Fazıl Ödülleri Atatürk Kültür Merkezi'nde sahiplerini buldu.

Büşra Kayıkçı, müzikte yenilik arayışları, üretimdeki enerjisi, disiplinler arası çalışmaları, besteleri ve icralarıyla ülkemizde ve uluslararası müzik platformlarında gösterdiği başarıları sebebiyle Necip Fazıl Müzik Ödülü'ne layık görüldü.

BÜŞRA KAYIKÇI MESCİD-İ AKSA’YA ADADAĞI ESERİNİ İCRA ETTİ.

Törende konuşma yapan Büşra Kayıkçı, “Hem eserleriyle hem duruşuyla en çok sanatçılara ilham olduğuna inandığım büyük üstat Necip Fazıl Kısakürek’i rahmetle anıyorum. Eserimi 3 yıl önce yazmıştım. Bu sene yayınlamak nasip oldu. Sabahın çok erken saatlerinde ortaya çıktı. O zaman Ramazan ayıydı. Her Ramazan olduğu gibi o Ramazan’da da Mescid-i Aksa yoğun bir saldırı altındaydı. Aslında sadece Filistin değil dünyanın pek çok ülkesinde devam eden zulümler karşısında insanlığın sessizliği ve dahi ümmetin dağınıklığı beni çok hüzünlendirmişti. O duygu yoğunluğu ile ortaya çıkan bu eserin ismini bir çatı altında birleşebilmek ümidiyle Kubbe koydum.” dedi.

Necip Fazıl Müzik Ödülü'ne layık görülen Büşra Kayıkçı, Mescid-i Aksa'ya adadığı "Kubbe" adındaki eserini icra etti.

Necip Fazil Odulleri 10 Star Gazetesi Busra Kayikci Recep Tayyip Erdogan

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, BÜŞRA KAYIKÇI KARDEŞİMİ KUTLUYORUM

Necip Fazıl Ödülleri’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Necip Fazıl Müzik Ödülü'ne genç piyanistimiz Büşra Kayıkçı layık görüldü. İlk albümünü 2019 yılında çıkartan Büşra Kayıkçı yerel ve uluslararası müzik çevrelerince büyük bir ilgi ve övgüyle karşılandı. Genç yaşına rağmen kendisine beynelmilel bir yer açıp ülkemizi başarıyla temsil eden Büşra Kayıkçı kardeşimizi kutluyor. Daha nice güzel eserlere imza atmasını yürekten temenni ediyorum.” dedi.

Büşra Kayıkçı’ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ödülünü takdim etti.

Kaynak: WOLA