Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii ve Külliyesi'nin zemin katında Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı 8 bin kitabın bulunduğu yeni kütüphane içerisinde aynı anda 250 kişiye hizmet verilebilecek.

Çocukların gelişimi için böylesine ortamlar hazırlanması gerektiğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Burada yetişecek gençlerimiz, şehrimizi ve ülkemizi daha ileriye götürsün. Denizli’mizin yolu açık olsun” dedi.

DENİZLİLİ YAZARLARIN KİTAPLARINDAN OLUŞAN 8 BİN ADET KİTAP YER ALIYOR

Büyükşehir Millet Kütüphanesi’nde dünya klasiklerinden, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarına, tarih ve araştırma kitaplarından, dini yayınlara, kişisel gelişim kitaplarından, çocuk kitaplarına ve Denizlili yazarların kitaplarından oluşan 8 bin adet kitap yer alıyor, yakın zamanda bu rakam 25 bine çıkarılacak. Aynı anda 250 okuyucuya hizmet verecek şekilde planlanan kütüphanede okuyucular ödünç kitap alabilecek, burada telefon ve bilgisayarlarından araştırma yapabilecek, kütüphanede yer alan kafe ikramlarından da ücretsiz bir şekilde yararlanabilecek.

"ŞEHRİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZEREK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

Ecdadın geçmişte böylesine önemli camii ve külliyelere ilim merkezlerini de yaptığını, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliyesi’ne de kütüphane yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Gençlerimiz burada caminin gölgesinde manevi havanın içerisinde eğitimlerini yapsınlar, gelişmelerini sağlasın, içerisinde bir kafesi, ismi Büyükşehir Millet Kütüphanesi olsun diye çok kafa yorduk, hayal ettik. Allah’ım nasip etti. Allah’ımızın ilk emri ‘Oku’, Peygamberimiz diyor ki, ‘Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Bilmek için okumak, çalışmak gerekiyor. Çocuklarımıza böyle ortamlar hazırlamak gerekiyor” diye konuştu.

“Ben Kudüs” etkinlikleri Samsun’da “Ben Kudüs” etkinlikleri Samsun’da

HEDEF 25 BİN KİTAP

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde hizmete aldıkları Şehir Kütüphanesi, Gürbüz Azak Kütüphanesi ve Dijital Kütüphaneyi de hatırlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Şehir Kütüphanemize son üç ayda 70 bin ziyaret yapıldı. O çocuklarımız bir kelime öğrenmiş olsa çok kıymetli. Büyükşehir Millet Kütüphanemizde şu anda 8 bin kitabımız var, hedefimiz 25 bin kitaba ulaşmak. İçerisi gayet nezih, özel ve toplu çalışma alanlarımız var. Ücretsiz internetimiz ve çorba ve değişik ikramlarımızda olacak. Büyükşehir Millet Kütüphanemizin şehrimize, çocuklarımıza, gençlerimize, geleceğimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emek veren ismini sayamadığım yardımseverlerimizi, şehrimizi ileriye götürmek için bizlerle yürüyen destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Burada yetişecek gençlerimiz, şehrimizi ve ülkemizi daha ileriye götürmesine vesile olsun.”

ZEYBEKCİ’DEN GENÇLERE TAVSİYELER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci de, “Dinimizin ilk emri ‘Oku’ Gençlerimize bakıyorum, hepimizin elinde telefon. Kitap okumanın tadı başkadır. Akşam yatmadan önce 15 dakika okuyacağınız kitap gün içerisinden sizi başka bir dünyaya, rüyaya, ülküye götürür. Bu güzel Kütüphanede çok güzel şeyler de olacak.” diye konuştu.

Kaynak: WOLA