Kemal Sunal hayranları yeşilvadi'de buluştu Kemal Sunal hayranları yeşilvadi'de buluştu

Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında gerçekleştirilen festivalin klasiği haline gelen Çardak Altı Sohbetleri Pelin Batu’nun moderatörlüğünde yazar ve sinema eleştirmeni Atilla Dorsay ile CHP eski Milletvekili Yıldırım Kaya’yı ağırladı.

 “Cumhuriyet’in 100. Yılı Türkiye” konusunun ele alındığı söyleşide Türkiye’nin geleceğine ilişkin paylaşımlarda bulunuldu.

BİZ BU BADİRELERİ DE ATLATACAĞIZ

“Milletlerin bir kaderi vardır. Bu kaderin mantıkla açıklanmasına imkan yok” diyen Atilla Dorsay, “Mustafa Kemal Atatürk, o inanılmaz macerasıyla 600 yıl sonra çökmüş bir imparatorluktan kalanlarla o yokluk, yoksunluk ve çaresizlik yılları içinde savaşı kazanıp bu milleti kurtarmıştır. Savaşın sonunda da çağdaş ve modern bir Türkiye Cumhuriyet’ini kurmuştur. Bu, halkın kaderiydi, son derece muazzam bir olay. Bundan dolayı çok mutlu olmalıyız Türk halkı olarak. Şimdi geldiğimiz nokta çok kötü. Bunu da açıkça söylemeliyiz. Böylesi bir kaderi olan; Orta Asya’dan gelip Osmanlı’yı kuran sonra tamamen işgal edilen halkın yepyeni bir millet ve devlet kurması öylesine muhteşem ki biz bu badireleri de atlatacağız. Tarih boyunca yaşadığımız o güzel günlerin yenisine kavuşacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

BEYLİKDÜZÜ DEYİP DE GEÇMEYİN

CHP eski Milletvekili Yıldırım Kaya, Barışın ve Sevginin kentinde olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Kaya, “Barışı ve sevgiyi inşa eden bir kent var. Beylikdüzü deyip de geçmeyin. Ben buraya baktığımda umutsuzluğa yer olmadığını düşünüyorum. Atatürk’ün mirasını yaşatmak istiyorsak Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında demokrasiyi getirmek bizim görevimizdir” diye konuştu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde değerlerimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Atatürk’ten, Cumhuriyet’ten, bize kazandırdıklarından vazgeçmeden yol almaya devam edeceğiz. Asla umutsuzluğa kapılmayacağız. Emin olun çok güzel günler yakındır” dedi.

Kaynak: WOLA