Eyüpsultan Belediyesi tarafından Özgecan Aslan Parkı’nda bu yıl ikinci kez gerçekleşen Göktürk Caz Festivali sona erdi. 2 gün boyunca 6 sanatçı ve grubun yer aldığı festival dinleyicilere dans ve müzik dolu keyifli anlar yaşattı.

Caz severleri bir araya getiren festivalin açılışını Türkiye’nin en uzun soluklu bakır nefesli beşlisi Golden Horn Brass yaptı. Klasik, caz, pop, Anadolu ezgilerini kendi üslubu ile birleştiren grup müzikseverlerin büyük beğenisini topladı. Golden Horn Brass’ın ardından Türkiye'nin en güçlü kadın soul, R&B ve caz vokallerinden biri olan Dilek Sert Erdoğan sahne aldı. Erdoğan kendine has üslubu ve repertuvarıyla dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

İlk günün kapanışını ise sinema ve tiyatro oyuncusu Taylan Erler'in kurduğu Taylar Erler Band yaptı. Erler gerek sempatik hareketleri gerekse sahne performansı ile caz severlerin beğenisini topladı.  Festivalin ikinci günü Bikeh Fetullayeva konseri ile başladı. Fetullayeva’nın ardından latin, pop ve R&B türlerini kendine has üslubuyla yorumlayan, 8 yaşından bu yana İstanbul’da yaşayan Kübalı şarkıcı Solanch De la Rosa sahne aldı. Grubuyla birlikte popüler şarkıları seslendiren sanatçı dinleyicilere dans ve müzik dolu keyifli bir akşam yaşattı.

FESTİVALİN KAPANIŞINI CAZ MÜZİĞİN USTASI FATİH ERKOÇ YAPTI

'Lion King' ilk kez orkestra eşliğinde izlenecek 'Lion King' ilk kez orkestra eşliğinde izlenecek

Göktürk 2. Caz Festivali’nin kapanışını ise müzisyen, besteci, yorumcu ve söz yazarı Fatih Erkoç yaptı. Eserleri ile bir döneme damgasını vuran Türk caz müziğinin usta ismi, geçmişten günümüze seslendirdiği şarkılarıyla caz severlere unutulmaz bir caz gecesi yaşatarak festivalin finalini yaptı.

FESTİVAL GÖKTÜRK'E ÇOK YAKIŞTI

Caz tutkunlarına açık havada caz keyfi yaşatan festivalin açılışında konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu festival Göktürk’e çok yakıştı. İnşallah seneye 3.’sünü yaparız” dedi.

Kaynak: WOLA