Cengiz Kurtoğlu, "Duyanlara Duymanlara" şarkısını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim meydanlarında sahneye çıkarken ve inerken seslendirmesinden mutlu olduğunu açıkladı.

AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde söz ve bestesi Sezgin Büyük’e ait Cengiz Kurtoğlu’nun seslendirdiği "Duyanlara Duymanlara" şarkısını kullanması Cengiz Kurtoğlu ve ailesini mutlu etti.

tv100’de canlı yayına katılan Cengiz Kurtoğlu "Benim cumhurbaşkanımla birlikteliğim yaklaşık kırk yılı buluyor. Haberi olmadan sürpriz yaptık, kendisi de mutlu oldu" dedi.

HABERİ OLMADAN SÜRPRİZ YAPTIK

Kurtoğlu "Seçim çalışmaları başladığı günden beri çok gururlandım. Sayın cumhurbaşkanımın böyle bir konudan haberi yoktu. İstanbul Gençlik buluşmasında ona sürpriz yaptık. Doğusuyla, baıtısıyla, kuzeyiyle güneyli hepimiz bu ülkede kardeş olduğunu ifade etmek istiyorum. Benim cumhurbaşkanımla birlikteliğim ben ona hem sayın Cumhurbaşkanım derim ama Canım Abimi kesinlikle unutmam kırk yıla yakın abi kardeşliğimiz var bizim. Haberi olmadan sürpriz yaptık, canım abimde mutlu oldu. Bizde ailecek mutlu oldu. İstikrar adına, güven adına… " dedi.

28 MAYISTA İKİNCİ BALKON KONUŞMASINDA ŞARKIYI CANLI OKUYACAĞIM

Kurtoğlu "Öncelikle kardeşimin hakkını teslim etmek istiyorum. Yaklaşık 35-36 yıl geçti kaç yıl geçti bilmiyorum. Bu şarkının söz ve müziği Sezgin Büyük kardeşimindir. Yıllar sonra çok farklı bir değer buldu. Özellikle sayın Cumhurbaşkanım söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanım beni 64’ten beri tekrar meşhur ettiniz dedim. Bizim için önce vatan, beka, bayrak bunu öncelikle çok doğru algılayalım. Biz bundan sonraki yönetimlerde böyle vizyonlu insanları istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımı gönlümce tebrik ediyorum. İnşallah abim müsaade ederse 28 Mayısta ikinci balkon konuşmasında bu şarkıyı canlı okuyacağım.” ifadelerini kullandı.

Editör: Feridun Özbek