Dünya Klasiklerinde yer alan çocuk kitaplarının teliflerinin artık olmaması film dünyasında yeni bir akımı ortaya çıkardı. Peter Pan, Bambi ve Cinderella'nın ardından sıra şimdi de Uyuyan Güzel beyazperdeye korku hikayesi olarak uyarlanıyor.

"Cinderella's Curse" filmini de yönetecek olan Jasmine Ebony Thomas tarafından kaleme alınan ve yönetilen filmde Prenses'e Lora Hristovia hayat verecek.

Slasher filmlerinin heyecan verici modern dalgasında seveceğiniz ya da tamamen nefret edeceğiniz yepyeni bir akım ortaya çıktı: çocuk masalları birer birer kana bulanmış cinayet hikayelerine dönüşmeye başladı.

Disney'in Winnie the Pooh çizgi filmleriyle herkesin tanıdığı Ayı Winnie ve arkadaşlarının yer aldığı çocuk kitaplarının telif haklarının düşmesiyle birlikte bu akımdan ilk nasiplenen sevimli Ayı Winnie ve Piglet oldu.

"Winnie the Pooh: Blood and Honey" adlı korku filminin devam halkası için hazırlıklar devam ederken, diğer pek çok masal kahramanı da kendi korku filmlerine kavuşmak üzere. Peter Pan, Bambi ve Cinderella'nın ardından sıra şimdi de Uyuyan Güzel'e geldi.

Bloody Disgusting tarafından özel olarak duyurulan habere göre, ChampDog Films ve ITN Studios imzalı "Sleeping Beauty's Massacre" (Uyuyan Güzel'in Katliamı), bu Ağustos ayında Birleşik Krallık'ta çekilmeye başlayacak.

Bu korkunç yeniden anlatımda, Güzel Prenses Thalia, babasının gizemli ölümünün ardından harabeye döner. Aşık olduğu ancak statüsünü kaybettiği için artık evlenemediği Prens Edison ile birlikte yaşamaktadır. Kraliçe Velma krallığı kendisi için ister ve karanlık güçlerini ve doğaüstü güçlerini kullanarak her ne pahasına olursa olsun krallığı ele geçirmeye çalışır.

Ancak bu peri masalı mutlu sonla bitmeyecektir. Velma, Thaila'yı asla uyanmaması için derin bir uykuya yatırır ancak prenses uyanınca yalanlardan ördüğü ağ çökmeye başlar. Prenses kanlı ve sansürsüz ölümlerle intikamını alacaktır.

Editör: Feridun Özbek