Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısında seçim döneminde gençlere verilen sözlerin yerine getirilmesi hususunda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in çalıştığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle ilgili “Cep telefonu, bedava internet, gençlik bankası ile ilgili Mehmet Bey (Mehmet Şimşek) çalışıyor. Gençlere verdiğimiz sözleri tutacağız” dedi.

Hürriyet'ten Ebru Karatosun'un aktardığı habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’te yeni dönemde gündeme gelecek konuların başında gençlere verilen vaatlerin olduğunu da vurgularken “Aile konusu önemli. Gençlerin önünü açalım. Cep telefonu, Bedava Internet, gençlik bankası ile ilgili Mehmet Bey (Mehmet Şimşek) çalışıyor. Gençlere verdiğimiz sözleri tutacağız. Seçim sahalarında konuşulanları hayata geçirelim” dedi.

Hürriyet’te yer alan haber bu şekilde olsa da AK Parti, AK Parti Gençlik Kolları genel merkez ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarında yada sitelerinde MKYK toplantısı sonrası bu konuda bir paylaşım olmaması gözlerden kaçmadı.  

GENÇLERE YAPILAN BAZI VAATLER

AK Parti’nin seçim beyannamesine göre,

Genç çiftlere 150 bin liralık faizsiz evlenme yardımı yapılacak.

Yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanacak.

Öğrencilere aylık 10 GB ücretsiz internet verilecek.

Kamuya atamada mülakat kaldırılacak.

Genç girişimciler için Tarım Girişimcilik Bölgeleri (TARGİB) kurulacak.

Üniversiteli gençlere ‘Gençlik Kartı’ uygulaması başlatılacak. Bu kartla gençler tiyatro, Sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz veya indirimli yararlanacak.

Editör: Feridun Özbek