İBB ve Beyoğlu Belediyesi’nin Asmalı Sahne’de “Monologlar Müzesi” oyununu izleyiciyle buluşturduğu festivalde Ceren Baykal’ın ‘Ötekiler’ resim sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 14 Haziran’a kadar devam edecek olan festival kapsamında tiyatro oyunları, sergiler ve söyleşiler sanatseverlerle buluşacak.

Anadolu Ateşi New Jersey'de izleyicileri büyüledi Anadolu Ateşi New Jersey'de izleyicileri büyüledi

“CADDELERİNDE SANATIN VE SANATÇININ KENDİSİNİ HİSSETTİRDİĞİ BİR BEYOĞLU”

Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, “Görmek istediğimiz Beyoğlu, festivallerle kadın emeğinin daha güçlü bir şekilde göründüğü, sokaklarında, caddelerinde sanatın ve sanatçının kendisini hissettirdiği bir Beyoğlu. Bu nedenle bu festivali önemsiyorum. Beyoğlu Belediyesi olarak elimizden gelen desteği verdik ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Cumhuriyetin 2. Yüzyılında kadınlar toplumun her alanında daha görünür olmayı hedeflediği gibi sanatta da daha görünür olmayı amaçlamaktalar. Bu amaç bir gelenek haline geldi ve gün geçtikçe daha da ileri gitti” dedi.

“SANATIN VE SANATÇININ DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Beyoğlu’nu hep birlikte daha güzel günlere taşımak istediklerini de belirten Başkan İnan Güney, “Beyoğlu halkı bize bunun için yetki verdi. Beyoğlu halkı sorunları çözülsün diye yetki verdi. İstiklal Caddesinde kültür ve sanatı geri istiyoruz diyerek gönül bağı kurdu bizimle. Bu talepler bizim için çok kıymetliydi. Beyoğlu’nun geçmiş yıllardaki geri gidişini tersine çevirmek için sanatın ve sanatçının desteğine ihtiyacımız var. En önemlisi de kadınların desteğine ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Kaynak: WOLA