Cüneyt Özdemir’in üzerinde uzun zamandır çalıştığı Türkiye'nin ilk ve tek belgesel ve haber dijital platformu “Suppi” 8 Şubat’ta yapılacak bir lansmanla tanıtılacaktı. Ancak 10 ili etkileyen deprem sebebiyle lansman iptal edildi ve “Suppi” sessiz sedasız yayına alındı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem öncesi hazırlanan “İstanbul Depremi” belgeseli Suppi’de yayınlandı.

Cüneyt Özdemir YouTube yayınında, “Suppi’de çeşitli belgeseller yayınlıyoruz. Suppi dijital yayın platformumuz onu da yayına soktuk. 6 yeni belgeseli önümüzdeki hafta içinde gireceğiz. Arasında deprem ile ilgili belgesellerimizde var. Ama farklı konularda hazırladığımız belgesellerde var. İstanbul depremi ile ilgili nasıl olacak diye gelecekte geçen bir belgesel yaptık.” dedi.

Özdemir, “Bu deprem yayınlarında da bağımsız medyanın önemini gördünüz. Özellikle bizim yaptığımız yayınlarda arkamızda hiçbir medya patronu yok, fon yok, herhangi bir belediye, devlet, işadamı yok tamamen siz ve biz karşılıklı bu yayınları yapıyoruz. Suppi’ye de üye olursanız oda bize katkıda bulunacağınız bir yöntem.”

SUPPİ ismi ilk Hitit kralı I. Şuppiluliuma’dan geliyor.

Türkiye'nin ilk ve tek haber ve belgesel platformu olan Suppi, kullanıcıların reklamsız izleyebildiği bir model sunuyor. Tüm mobil cihazlar, web tarayıcıları, Apple ve Android TV’lerden ulaşılabilecek platforma aylık 29,99TL veya yıllık 299,99TL’ye abone olunabiliyor.

Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Editör: Feridun Özbek