Arnavutköy’de Darülaceze Başkanlığı tarafından 150 bin metrekarelik alanda kurulan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri yıl içerisinde hizmete girecek.

Cumhurbaşkanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın himayelerinde kısa sürede tamamlanan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’ni inceleyen Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “128 yıldır hiçbir ayrım gözetmeksizin şefkat ve merhamet yuvası olan Darülacezemizi, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Yeni Sosyal Hizmet Şehrimiz ile geleceğe taşıyacağız. Dünyaya örnek teşkil edecek olan hizmet şehrimiz geçmişle bağını koruyan, günümüzün imkanlarını ise en iyi şekilde kullanan bir model olacak.” dedi.

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin İngiltere’de düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (International Property Awards)'nde En İyi Kamu Hizmeti Mimarisi kategorisinde birincilik ödülü kazandığını hatırlatan Bakan Göktaş, “Gerçekten ödülü hak eden bir eser ortaya konulmuş. Yapılan özverili çalışmalar neticesinde gelinen nokta çok güzel. Ortaya çok güzel bir eser çıkmış. Herkesin emeğine sağlık” şeklinde konuştu.

Sağlıklı veya yatağa bağımlı kişiler ile koruma altındaki çocuklar için oluşturulan yaşam alanları, sanatçı ve sporcu yaşam merkezinin de yer alacağı 23 blok, 1068 yatak kapasiteli tesisten oluşacak şehir, 150 bin metrekarelik alanda kurulacak, meydanda köy kahvesi ve restoran, 500 kişilik cami ile aynı bahçe içerisinde kilise ve havra yer alacak.

Editör: Feridun Özbek