Deprem bölgesinde YKS ve LGS'ye girecek olan öğrenciler için Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar tarafından başlatılan kampanyaya destek yağıyor.

#GençlereTablet kampanyası kapsamında asrın felaketi olarak adlandırılan afet bölgesindeki öğrenciler için toplam 65.000 adet tablet bağışlandı.

Depremden etkilenen öğrencilerin eğitimine destek olabilmek için Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın 10 bin tablet bağışlayarak öncülük ettiği “Gençlere Tablet” kampanyasına yoğun ilgi oluyor. Tabletler MEB tarafından deprem bölgesinde YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ve LGS’ye (Liselere geçiş Sistemi) girecek öğrencilere dağıtılacak.

“MİLLETİMİZİ VE KURUMLARIMIZI BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET EDİYORUZ”

Gençlerin eğitimlerini önemsediklerini belirten Selçuk Bayraktar, tüm milletimizi ve kurumlarımızı depremzede öğrencilere tablet bağışlanacak kampanyaya destek vermeye çağırdı: “Genç kardeşlerimizin eğitim ve öğretimlerine kaldıkları yerden devam edebilmelerini de aynı şekilde önemsiyoruz. Bu doğrultuda, YKS ve LGS’ye girecek öğrencilerimizin çalışmalarına katkı sağlamak için Baykar olarak 10.000 tableti Milli Eğitim Bakanlığı’mıza bağışlıyor, tüm milletimizi ve kurumlarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.”

65 BİN TABLET TOPLANDI

Selçuk Bayraktar’ın çağrısına destek veren kurumlar, Aselsan 10 bin, Türk Hava Yolları 5 bin, STM 6 bin, Roketsan 5 bin, Türk Havacılık Uzay Sanayi 5 bin, TEI 3 bin, Havelsan 5 bin, Kalyon 5 bin, Turkcell 3 bin, SSTEK 2 bin, Sanko 5 bin.

Editör: Feridun Özbek