6 Şubat depremlerinde Anadolu Ajansı muhabirleri tarafından çekilen fotoğrafların sergisi depremzedelerin de katılımıyla Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezinde açıldı.

Açılışta konuşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Devletle millet el ele vererek asrın felaketinin üstesinden geldik” dedi.

Hatay’daki depremi yaşayan ve eşini kaybeden depremzede Abdullah Gür, duygu ve düşüncelerini anlattı. Bir diğer depremzede olan Metin Yılmaz deprem esnasında Hatay’da bir hastanede sağlık görevlisi olarak çalıştığını ve depremi kaydettiğini ve bu görüntüleri hiçbir sosyal medya ortamında paylaşmadığını ilk kez Ümraniye’de paylaştığını söyledi.

“Hattat Hamit Aytaç’ın İzinde Geleneksel Sanatlar” sergisi SKKKM’de “Hattat Hamit Aytaç’ın İzinde Geleneksel Sanatlar” sergisi SKKKM’de

İsmet Yıldırım, “Rabbim milletimize bir daha böyle afetler yaşatmasın”

Devletin depremin yaralarını kısa sürede sardığını söyleyen Başkan İsmet Yıldırım, "Çok şükür devletimiz bunun üstesinden geldi. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde devletimizin tüm kurumları harekete geçti ve deprem olur olmaz o bölgeye geçti. Devletle millet el ele vererek asrın felaketinin üstesinden geldik. Yaraları sarmaya devam ediyoruz. İlk etapta yapılan 220 bin konutun devir teslimi başladı. Meyvelerini almaya da başladık. İnşallah çok kısa süre içerisinde o bölgemizdeki tüm yaralar sarılacaktır. Rabbim bir daha milletimize böyle bir afat yaşatmasın. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kalanlara sağlık, sıhhat diliyorum.” dedi.

Sergi, 23 Şubat tarihine kadar Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezinde ziyaret edilebilir.

Kaynak: WOLA