Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisi içerisinde evcil hayvan parkından çocuk oyun alanına, seyir teraslarından kafeteryaya kadar pek çok donatının yer aldığı 940 bin metrekarelik alana kurulan ‘Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nın ilk etabı vatandaşlarla buluşmak için gün sayıyor.

Atatürk Orman Çiftliği arazisi içerisinde yıllardır atıl durumda olan alan Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Başkentlilerin keyifle vakit geçirebileceği yeni bir rekreasyon alanına dönüştürülüyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ata'mızın emaneti emin ellerde. Atatürk Orman Çiftliği'nde 940 bin metrekarelik Doğal Yaşam ve Atatürk Çocukları Parkı’nın 1. etabını çok yakında açıyoruz. Alanı; evcil hayvan parkından çocuk oyun alanına, seyir teraslarından kafeteryaya kadar pek çok sosyal etkinlik alanıyla donatıyoruz” ifadelerini kullandı.

940 BİN METREKARELİK YENİ BİR REKREASYON ALANI

940 bin metrekarelik alanda çalışmalarının devam ettiği alanın içerisinde; evcil hayvanlar parkı, yürüyüş ve bisiklet yolları, kapalı ve açık toplamda 5 bin 878 araçlık otopark, seyir terasları, şenlik alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, hediyelik eşya dükkânları, konser alanları ve piknik alanları gibi pek çok donatının yer alacağı rekreasyon alanı vatandaşlarla buluşmak için gün sayıyor.

Kaynak: igf