E-Spor takımı ile teknolojiye ve spora meraklı olan Elazığlı gençler bir araya gelerek hem spor yapıyor hem sosyalleşiyor hem de turnuvalara katılarak doyasıya eğleniyor.

Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi'nde takımlara ücretsiz antrenman imkanları, E-Spor oyuncularına yönelik kapsamlı turnuva imkanları sunuluyor.

250 metrekare alana sahip olan Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi bünyesinde;

5’e 5 takım müsabakalarının gerçekleştirilebileceği 10 adet oyuncu bilgisayarı bulunuyor. Oyuncuları izlemek isteyen katılımcı bireyler için merkez içerisinde izleyici bölümü ve kayıt bölümü yer alıyor. E-Spor takımlarının ücretsiz bir şekilde antrenman yapabilmesi için bilgisayarlarda League of Legends, Valorant, Zula, CS:GO, Team Fight Tactics konsol oyunu olarak ise FİFA 2023 oyunu  bulunuyor.

E-SPOR MERKEZİ HAFTANIN 6 GÜNÜ HİZMET VERİYOR

Kültür Park Yerleşkesi'nde yer alan Elazığ Belediyesi E-Spor Merkezi, hafta içi her gün 10.00 ve 18.00 saatleri arası hizmet verirken hafta sonu ise sadece cumartesi günleri 10.00 ve 18.00 saatleri arası hizmet sunuyor.

E-Spor antrenmanlarına ve oyun turnuvalarına katılmak isteyen 15 yaş üstü gençler, Kültür Park Yerleşkesi'nde yer alan E-Spor Merkezi'ne şahsen başvuruda bulunabilirler.

Editör: Feridun Özbek